Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet okosórát/okoskarkötőt...

Lehet okosórát/okoskarkötőt használni okostelefon nélkül is?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy okosórát, az edzésemhez és a mindennapokhoz lenne fontos, a Honor Band 3-t néztem ki, mert azt szeretném, ha lenne kijelzője, az órán és naptáron kívül pulzust mérne, lépésszámot, elégetett kalóriát, megtett távolságot, alvási állapotot, viszonylag vízálló legyen, hosszú ideig bírja az akksi (legalább két-három hétig), és a Honor Band 3 megfelel ezeknek a kritériumoknak. A problémám annyi, hogy a telefonom kissé elavultnak számít (Huawei P8 Lite) és nem tartalmaz olyan szenzorokat, amik lépést számolnak, stb, tehát elvileg nem is tudom összepárosítani semmilyen okosórával vagy okoskarkötővel. Nem valószínű, hogy idén tudnék új telefont venni, de az órára már szükségem lenne. Esetleg aki ért hozzá, van olyan okosóra vagy okoskarkötő ami ezen kritériumoknak megfelel és még okostelefon nélkül is lehet használni? Esetleg a P8 Lite-al is működne?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 30. 20:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Párommal neten utánanézegettünk, és ha minden igaz, a V4.0-s bluetooth-szal rendelkező okoskarkötők kompatibilisek a P8 Lite-al, az attól magasabbak (pl.V4.1) már nem. Esetleg valaki ismeri vagy használja a Safako SB2010 okoskarkötőt? Úgy tűnik ezzel kompatibilis lenne a telefonom, csak nem nagyon találtam róla neten videó teszteket.
2018. jan. 31. 13:59
 2/3 Zzzoli ***** válasza:

Inkább a Honor band 3. Egyébként a P8 lite teljesen jó hozzá, hisz a szoftver ami a telefonon fut, adatregisztrálásra, a karkötő szoftverének frissítésére és egyéb beállításokra van. Nem kell hogy legyenek benne szenzorok, azok a szenzorok a fittnesz karkötőben is benne vannak.

Én karácsonyra a családba kettő Honor band 3-at is vettem, teljesen jók, szoftver például az asszony Samu Galaxy J5 2016 telóján fut, ami hasonló kategória.

Magamnak egyébként egy Samsung Gear Fit 2prot vettem, hát azért az szuper készülék eddzésekhez, nézz utána.

Viszont a munkatársam safakót vett, a szoftvere a telcsin jóval gyengébb és egyszerűbb a honorénál, mellé még olyan problémái is vannak hogy a telefontól való eltávolodás után ha visszamegy, nem mindig akar magától összeakaszkodni. Ő mondjuk egy Huawei Y6-al használja.

2018. jan. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én annyira nem értek hozzá, párom nagyon alaposan utánanézett és azt találta, hogy sajnos a régebbi Bluetooth az oka mindennek, több helyen írták P8 Lite tulajdonosok, hogy egyik okoskarkötő sem működött vele, a Huawei pedig a Bluetooth V4.0-val meg is indokolta, mert ez található a P8 Lite-ban, az okoskarkötőkben (pl. Honor Band 3) már V4.2, és emiatt nem sikerül a kapcsolódás, illetve a használat. A J5-tel viszont azért működik, mert a Bluetooth-a 4.1, és ahhoz hogy működjön, legyen kapcsolat, legalább V4.1 kell. Ezért is gondolkodtunk a 4.0-s Safako-n, mert a telefonomban szintén 4.0 van. Esetleg tudnál még mondani információkat a safakos óráról? Igazából én bárhová megyek, a telefon mindig nálam van, edzés közben is a közelemben lenne, mert otthon edzek, nem járok terembe.

Köszönöm a választ és a segítséget!

2018. febr. 1. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!