Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » UHD tv-m képernyőjét direkt...

UHD tv-m képernyőjét direkt Hama speciális tisztitó spray-el tisztitom. Nem tudom tisztára törölni, mert folyton behomályosodik. Hiába lesz szép fekete, pár mp után bemattul, maszatos marad. Miért? Mivel tüntessem el a homályos, maszatos küllemet?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy enyhén nedves aztán egy száraz mikroszálas törlő szerintem megteszi. A szpesöl klínert meg tüntesd el.
2018. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet már kicsit megmarattad...cseszheted.
2018. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
énis erre gyanakszom. :-(
2018. febr. 2. 07:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem variáltak sokat a technikán műanyag a képernyő felső rétege s ha alkoholos löttyel locsoltad, kiszárította.

Finom műszerolajat, 1 cseppel áttörölve enyhíthet, de megoldani nem fogja szerintem.Utána töröld egyformára a többi résszel, mondhatni "szárazra"...vagy cseréltessed.

2018. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

TV-szerelőként találkoztam ilyennel, ami füstös környezetben üzemelt, törlés hatására még maszatosabb lett.


Addig tisztítottam, míg a maszatot is teljesen lemostam, ez csak ennyi szerintem. Azt kizárom, LCD-hez való tisztítószer bármi kárt okozzon a kijelző felületén. Azt a műanyag filmréteget nem olyan egyszerű megtámadni. Alkoholos szerrel is próbáltam, attól sem lett baja.


Ami fontos természetesen, hogy víz nem folyhat a perem alá, mert attól tönkremegy sok esetben a kijelző, korrodál a COF stb.


Egyébként a TV-t vízszintbe lefektetve vizes (inkább csak nyirkos) ronggyal is lehet tisztogatni, de mindig fokozottan ügyelve a fentiekre.

2018. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!