Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ajánlanátok nekem laptopokat?

Ajánlanátok nekem laptopokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék laptopot venni. Nem játékhoz, hanem netezéshez, fotóim szerkesztéséhez, es videószerkesztéshez lenne használva.

Játékra nem nagyon.

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy melyik/milyen lenne ehhez a legmegfelelőbb.



2018. febr. 21. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a legegyszerűbb, ha nem mi választunk helyetted, mert nincs semmi konkrét kikötésed, hogy mit kell tudnia a laptopodnak. Amire neked kellene, mindegyik jó.


-lehetőleg azért 4 magos proci legyen

-4-8Gb ram,

-a videókártya memóriája dedikált legyen, ne a rendszermemóriát használja.

-gyors winyó (1Gb.)

-Operációs Rendszer ( Windows 10 fizetős, Linux ingyenes)


Tesco, Expert, Számtech boltok, online oldalak......

2018. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy akarod alapvetően munkára használni saját képernyővel, vagy külsővel? (Külső képernyő esetén érdemes venni billentyűzetet+egeret is)


Ha saját képernyővel és árérzékeny vagy, akkor ezek legyenek a fő szempontok:

- fényes kijelző (sokkal jobb a színhűsége, mint a mattoknak, cserébe tükröződik, ezért nem szeretik grafikai munkán kívül más munkára használni)

- 8 GB RAM (ennyi azért kell)

- teljesen elég az integrált videokártya (mert ma már csak vágni kell a kameráról leszedhető videófájlt, konvertálni nem.


Eldöntendő:

Full HD legyen-e, ha külső képernyővel használod komolyabb munkára, akkor nem olyan fontos

kisebb tárhely szupergyors SSD-vel, ma már szerintem ezt érdemes választani, régebbi munkákat saját storage-on vagy felhőszolgáltató tárhelyén tárolni, már alap otthoni net szolgáltatások is 300 Mbit/s-nál kezdődnek.

10-szer akkora tárhely ugyanannyiért merevlemezzel: minimum 2-szer lassabb ezzel minden grafikai feldolgozó művelet, de valamelyik 10-szer. Kényelmesen elfér sok anyag rajta, de ez ellustíthatja az embert, nem gondoskodik róla, hogy tárhelyről gondoskodjon.


HP, Dell, Lenovo márkákból érdemes választani, itt jól lehet keresni:

feltétel: 8 GB RAM, HP v. Dell v. Lenovo


130 ezerért, Full HD képernyő nélkül

Dell Inspiron 3567-I3A416LE Grey

[link]



Full HD-sek:


148 ezer

Lenovo 320-15ISK 80XH007MHV

[link]


180 ezer

HP 250 G5 1KA00EA

[link]

Elég lenne olyan is, amiben nincs dedikált videókártya, de ilyet most nem találtam



Ha nem kell kompromisszumot tenned, akkor meg egyértelműen Apple MavBook Pro!

Ha inkább külső képernyővel használod, szempont a hordozhatóság is

Apple MacBook Pro 13" (350-400 ezer)


Ha nem baj hogy kicsit nagyobb:

Apple MacBook Pro 15 (550-600 ezer)


A legalapabb procis, memóriás 8 (GB) elég mindenre, 128 GB SSD-nél nagyobb túlára helyett érdemes inkább online tárhelyre előfizetni

2018. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dell-ből inkább a Vostro és Latitude széria javasolt, mert 3 év helyszíni gari van rájuk.
2018. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!
2018. febr. 21. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!