Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit gondoltok a régi lemezjáts...

Mit gondoltok a régi lemezjátszókról, kazettásmagnókról, orsósmagnókról és minidisc-lejátszókról?

Figyelt kérdés
Valakinek van még ilyen eszközei?

2018. febr. 21. 12:09
1 2
 1/16 Alain Delon ***** válasza:
Nekem van még egy Orion deckem. Igaz, nem használom, de kuriózumnak jó. Hangminőségben viszont a bakelit (vinyl) lemez lenne a legjobb, csak annak az előállítása aránytalanul drágább, mint a CD-é.
2018. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Analóg eszköz élvezetesebb mint egy agyon digizett kiszűrt felmasterelt cd . Egy élő hegedű gitár előadás a legjobb , hiába profi a csúcs technika élettelen marad . A mechanika még javítható a hanghordozó is sérülhet de egy laptopon tartott anyag elveszik eltűnik néha nyom nélkül .
2018. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én is jobban szeretem az analóg hangzást, lehet hogy nem olyan kristálytiszta hangzású mint a mai modern high-end rendszerek, de viszont élettel telibb. A digitális hangzás az túl steril. Ezért is hallgatok szívesebben kazettát, és főleg inkább bakelitlemezt.
2018. febr. 22. 10:17
 4/16 anonim ***** válasza:
Az analóg hangzás pont olyan kristálytiszta, ha nem kristálytisztább, mint a digitális, csak jó lemez, jó lejátszó, jó erősítő, és jó hangfalak is kellenek ahhoz, hogy ezt halld.
2018. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem van lemezjátszóm, de manapság már a digitális hanganyag is van annyira minőségi, mint az analóg. Persze most nem egy 128kbps-es mp3 fájlra gondolok, de egy 320kbps-es wav már hozza egy hanglemez minőségét. Napjainkban nincs értelme azon vitázni, hogy a digitális jobb, vagy az analóg, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, de a hangminőséget tekintve egyik sem jobb a másiknál.
2018. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hallani emberi fülnek szinte lehetetlen a különbséget, nyilván, egy hanglemez, meg egy nagyonnagyon jó wav között, de elvben/elméletben a vinyl még mindig jobb. Ez már attól kiderül, ha csak belegondolunk, a két technológia működésébe...vajon melyikkel érhetsz el többet, ha a levegő rezgéséről van szó? Hát persze, hogy a puszta fizikával.
2018. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem még vannak, egybe van a hifin a kettő kazettás DECK, bakelitlemezjátszó, ritkán használom még őket, még a VHS videomagnómat is.

De már rájuk férne egy szervizelés.

2018. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nekem van egy Yamaha KX-W952 RS duplakazettás magnódeckem és egy Sony 730ES magnódeckem. Mindegyik gyönyörűen szól. A Yamahával szoktam felvételeket is készíteni. Bakelitről másolok kazettára zenét. Jófajta metal (type IV) kazettán sokkal szebben szól a zene, mint egy audio CD-n.
2018. márc. 3. 15:48
 9/16 anonim ***** válasza:

Én meg ma ki írtam ezt a kérdést, kíváncsi leszek mit írnak.

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..

2018. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

CD, DVD, BLU-RAY lemezek nagyon kényesek, nagyon vigyázni kell rájuk nehogy rá mennyen egy pór szem mert már akadozik.

Ilyen sz..rul meg csinálni ezeket a lemezeket.

2018. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!