Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit a véleményetek a régi...

Mit a véleményetek a régi lemezjátszókról, kazettásmagnókról, orsósmagnókról, VHS videomagnókról-lejátszókról?

Figyelt kérdés

Valakinek van még ilyen eszközei?


Szerintetek vissza térnek hamarosan?

Cikkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Szerintetek vissza térnek?

Ha igen, akkor csináltassam meg a hifimet 15-20 ezerért vagy többért, VHS videomagnómat is?

VHS videomagnóm pár éve meg csináltattam 23 999 Ft ért


Még működnek de már rájuk férne egy szerviz, a hifim elég drága lenne mert sók mindent meg hibásodott rajta, bakelit, DECK 1-2, 3 CD-s.


Néha be rakok egy magnókazettát, vagy egy bakelitlemezt, VHS kazettát, ritkán jó retrozni egy évben legalább egyszer, ha nincs net mert csinálják a faluba a netet akkor be rakok egy magnókazettát.



2018. márc. 3. 15:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Sztem amennyit rá kellene költened a hifire, annyiért már veszel egy jobb lemezjátszót, mint ami a hifin van. A vhs szerintem halott, nem hiszem, hogy annak van jövője, a lemezeknek még lehet, de qva drága hobbi.
2018. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

De akkor kazettás DECK is kellene.


Nekem ilyen van:

[link]


VHS videomagnóm meg ilyen:

[link]

2018. márc. 3. 16:07
 3/34 A kérdező kommentje:

Ez a videomagnóm gondja:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


Millenium mn 9644, kettő kazettás DECK, 3 CD-s váltós, bakelit lemezjátszós mini hifi.


Hifim hibái:

Néha azt csinálja én adom rá a hangerőt és inkább le veszi a hangerőt, de ezt csak nagyon ritkán csinálja.


Karc mentes CD néha akadozik a hifin, de a DVD íróba nem akad audio CD.

CD bent van néha mégis azt írja ki no disc, mikkor nincs bent a CD akkor meg azt írja ki mint ha bent lenne, de lejátszani persze nem tudja.

CD tálca teljesen nem akar ki jönni és be sem, kézzel kel neki segíteni, CD váltó gombok és az Open gomb is nagyon nehezen működik a hifin nagyon erősen kell meg nyomni hogy kicsit ki lökje a tálcát, néha azt csinálja hogy nyomom az OPEN gombot inkább vált egy másik CD-re.

CD tálcának nem segítek teljesen ki jönnie akkor hallani a motor hangot és kattan 1-2-t és ki írja DORR ERR, néha azt csinálja akarom ki jön a tálca és raknám be a CD-t inkább gyorsan be megy a tálca, néha meg bolondul.


Két kazettás DECK hifi nyúzza a szalagot (de másik magnóba is, lehet a kazetták már öregek), már párszor megpucoltam a fejet is. Pár éve ezelőtt a DECK 1 be kapta a szalagot és a görgő mellé felcsavarodott és nem tudom leszedni de szerintem nem ér oda a lejátszásnál. Azt vettem észre nem olyan rég a kettő kazetta részénél a gumigörgők meg vannak repedve.


A lemezjátszót el indítom nyikorog egyet a lemezjátszó tányéra, de csak addig 1 mp ig amig nem kezd forogni, ritkán a lemez vége feléhez ér a tű de még a zene még nem járt le a lemezjátszó meg áll, de lehet a hifi hátulján állítani hogy folyamatosan forogjon a tányért akkor végig játssza a zenét. 3x volt szervizben de akkor még jót állásos volt.

2018. márc. 3. 16:11
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Te is láthatod, hogy 10ezerért veszel tökéletes állapotút, tehát egyértelműen nem éri meg 15-20k-t a javítására költeni.
2018. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Szerintem az analóg videó, különösen a VHS halott, és nem hiányzik senkinek. Az analóg hang más, az még most is élvezhető lehet jó minőségű anyagot jó minőségű eszközön hallgatva.
2018. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Szerinted 10 ezer felett lenne a javításuk a videomagnónak és a hifinek?


De sajnos ilyen hifit nem tudok venni újan, se VHS-t :(.

Ezért csináltattam meg régen videomagnót annyiért (a görgőt), de sajnos a szervizben nem tudták megcsinálni a kép ugrálást LP módú hibát, a többi hiba meg tavaly vettem észre a videomagnónál.

2018. márc. 3. 16:24
 7/34 anonim ***** válasza:
A videomagnóra semmiképp ne költs, a hifi javítása pedig biztos lenne 10ezer legalább, ha egyáltalán javítható.
2018. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Szerintem ennyi mindent ki cserélnének a hifimbe 20 ezer lenne, ezt mondták egy fórumon.


Szerinted miért nem tudták meg csinálni rendesen videomagnómat?

Ennyi pénzt el kértek és más nap vihettem vissza mert ezt a kép ugrálást észre vettem, de potyára vittem vissza :(.


Ezekkel a DVD lejátszóval és felvevővel mit csináljak, mi lehet a bajuk?

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..

2018. márc. 3. 16:42
 9/34 A kérdező kommentje:

Itt írták nekem mennyibe kerülne a Millenium hifi javítása:

[link]

2018. márc. 3. 16:48
 10/34 A kérdező kommentje:
Van még egy hifim micro azt 9000 Ft ért csinálták meg, az volt a hibája másik napra nem volt hangja.
2018. márc. 3. 16:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!