Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretném le cserélni számítóg...

Szeretném le cserélni számítógépembe a ramokat és találtam egy olyat hogy,4gb ddr2 amd processzorhoz 800mhz memória ez Inteles processzor-hoz nem is lenne jó?

Figyelt kérdés
2018. márc. 3. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Az alaplapod leírását kell megnézni, milyen memóriákat fogad el. A proci másodlagos. Amennyiben az alaplapod fel van rá készítve, működni fog.
2018. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen..

30 évig én is azt hittem, hogy RAM-RAM, sose volt gondom.

1-2 éve vettem is Ebayen, kiderült AMD-s, nem is figyeltem rá.

Nem is ment, utána INTELest vettem, na az már jó volt.

Olvass utána miért, van magyarázat.

Bár van olyan RAM, aminek mindegy.

2018. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem mondjátok komolyan hogy van RAM intel-hez és külön AMD cpu-hoz?
2018. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
[link] Ezt néztem ki.
2018. márc. 3. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Az alaplap kezeli le a buszokon keresztül a memóriát, hardveresen. Az alap működést a BIOS szolgáltatja a rendszer elindulásáig.... utána a vezérlés nagyját ( de nem mindent ) a feltelepített rendszer veszi át.


Vannak olyan alaplapok, amik elég kényesek a memória típusokra, alapban azért is írtam, hogy az alaplap leírásában nézzen utána, hogy milyen memóriát fogad el....


Mivel jelezted, módosítok: A proci típusa a "legtöbb esetben" másodlagos. Mint megtudtuk, vannak kívételek (de ez inkább az alaplap tervezésének tudható be).


Az intel és az amd egy időben igen csak versenyeztek egymással.... Ha többre is kíváncsiak vagytok, olvassatok utána :-)

2018. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondom, elolvastam, miért nem jó, ha nem jó..

A memóriákban van egy terület, amit a BIOS olvas ki a boot során, amikor is azonosítja a RAMot, illetve azok tulajdonságait.

Mint amikor nagyon sok hardvervizsgáló program (Everest) is teszi.

Ha "nem érti", mert számára nem értelmezhető (más a leíró protokoll), akkor nem tudja azonosítani, nem tudja mi van benne, nem tudja "használatba venni"..

Nem tudom mióta van ez a diszkrimináció (amúgy az Inteles drágább!) én 3 éve szaladtam bele.

2018. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszi:-)


Tudom, hogy müködnek :-)


Az Intel és Amd sok borsot törtek egymás orra alá. Volt, hogy 2000 ben az amd nyilvánossá tette az egyik procijának az utasításkészletét és felépítését, ezt az intel egy az egyben lemásolta, minimális módosításokkal. Ezért volt gond, hogy a programok, amiket írtak, nem futott el mindkettő procin..... A programokat át kellett írni, hogy a két különböző procit felismerjék, és a bennük található utasításkészlettel működjenek... De voltak egyéb érdekes megoldásaik is egymás szivatására....

2018. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!