Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mért töltenek lassan a játékok...

Mért töltenek lassan a játékok a gépemen?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy amikor játszok pl. most a World Of Tanks-al, a csatákat is nagyon lassan tölti be, már megy a meccs amikor beléptet, de ekkor is vannak elmosódott texturák, pl. Tankok. Meg amikor kattintok valamire, pl. Garázs vagy bármi ablak, az is tölt egy kicsit, és késések vannak. Amikor viszont már nagyjából “feláll” a meccs, az fps általában normális (60+) de ha ilyen micro akadások azért szoktak lenni a csiszoltabb grafikájú területeken. Igazábol ez más játékban is előszokott fordulni, de nem tudom miért. Egy mondatban összefoglalva annyit irnék problémának, hogy sokat gondolkodik a gépem.

Konfi: MB: Asrock H81M-DG4

Cpu: Intel i5 4670(nem K)

Gpu: Gtx 1050 2Gb

Ram: 8g DDR3 1600mhz HyperX Fury

Hdd: Samsung HD322GJ (ezt nem én tettem bele, hanem még vagy 1 éve a szerelő, így nem ismerem)

Táp: Valami akyga 500wattos asszem, (szintén nem én raktam bele)


Az utolsó két komponensben nem vagyok biztos, de a WoT gépigénye szerint a többinek elégnek kéne lennie az élvezhető játékhoz, azonban ez nem éppen az élvezhető kategória. Valami 5let?



2018. márc. 22. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán lassú a vinyód:


[link]

2018. márc. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gépigény megfelel bőven a WoT-nak. 2x-ese kb.


Netről semmit nem írtál.

kábel, mikrohullám, wifi,

ping, sebesség, valós terhelésnél...???


A merevlemez befolyásolja a leg kevésbé egy játék menetét.

A géped meg túl értékes ahhoz, még a gyengusz alaplap ellenére is, hogy egy szar akyga erőlködjön benne!

Amelyik kereskedő azt úgy rakta bele, hogy te nem szóltál bele a választásba, azt soha többé ne keresd fel semmivel kapcsolatban! Már az is bűn, hogy ilyen gép mellé csak rágondolt egy Akygára! Amúgy a merevlemez is igencsak alulméretezett minőség ebben a környezetben. Ha meg ismerős tette bele, akkor keress mást erre a célra, mert nem ért hozzá, vagy nem elég gondos tanácsadó. Valami régi szutyok 1, max 2 magos 10-15 éves gépbe TALÁN, és ez nagyon talán.... raknék csak ilyen tápot, mondván nem ér az egész többet 4-5000 Ft-nál.

2018. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A netem upc 500 megás fiber power, kábelen keresztül.
2018. márc. 24. 00:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor a nettel elvileg nem lehet baj. Azért nyomj egy Ping tesztet!

Router nem lassít?

Nincs valami olyan routered ami túlmelegszik, vagy akadozik?

Ki kéne iktatni, és közvetlen a modemre kötni a gépet...


Van egy sejtésem, hogy a modemed routeres, és a upc adta :(


Elvileg nincs semmi ami miatt akadozna a gém.

hardveres nem.

Így marad a driver, és a szoftver hiba.

Meghajtó programokat frissítve, a szoftver itt lehet víruskereső is, vagy tűzfal program.

Estleg az is elképzelhető, hogy utat kéne nyitni a routeren, mert annak a védelme fogja a használt portot.

Mint amikor torrentnek nyitsz aktív portot.


Ill. ugye befolyásoló tényező a többiek csatlakozási szinkronja is. Minél több netező játszik az adott pályán, annál nehezebb összehangolni online a dolgot.

2018. márc. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hmm.. Én szerintem nem a bet a hunyó.. A játékokban mindig jó a pingem, speedtedt szerint 460mbit letöltés, 5 ping. Egyébként ez az fps dolog nagyon változó, és nem olyan a játékmenet mint vízfolyás. De azt a mondatomat ahol azt írtam hogy késések vannak, inkább fagyásnak jellemezném, ezekben az idökben, csak megáll a kép :/
2018. márc. 26. 00:22
 6/6 anonim ***** válasza:
A fagyás magas %-ban tápellátás kiesés eredménye. Lehet, hogy a végén mégiscsak az Akyga lesz a ludas?
2018. márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!