Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyibe kerülne a javíttatása...

Mennyibe kerülne a javíttatása? A VHS videomagnó!

Figyelt kérdés

VHS videomagnóm.


Lejátszás közben kicsit meg emelem a kazettát akkor jobb a kép kicsit, és ha elengedem akkor újra rossz a kép, ugrál fut a kép.

Fejet már meg pucoltam.

Elég sokszor csinálja de mindig csak az LP lejátszásoknál csinálja a videó, a számláló is meg áll, és amikkor felveszek filmet LP módban a videóval akkor is meg szokott állni a számláló.

SP módba semmi baja a képnek.


Olyant is csinál ritkán, be akarom tolni a kazettát de nem veszi be teljesen, és kicsit jobb oldalra fordítsa a kazettát és közbe kis hangot add ki a videomagnó és ki löki a kazettát, 5x el játssza velem ritkán utána már be megy a kazetta. Mikkor akarom vissza pörgetni a kazettát csak forog pár másodpercig ugyan azt a hangot agya ki és ki kapcsol a videomagnó, utána vissza kapcsolóm és ki löki a kazettát, nem mindig csinálja ezeket.

A legjobban az zavar hogy LP kazetta nagyon fut a kép, néha felgyorsul az LP mód, meg hogy ritkán nem akarja be venni a kazettát, és vissza pörgetésnél bug nem tudja visszapörgetni a kazettát és ki kapcsol videomagnó ritkán.



2018. márc. 29. 14:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nem nagyon.

Sajnos a szervizbe se tudták meg csinálni az LP kép ugrálási hibát, hiába állított a fejen, hiba vittem vissza pár napja a görgő 24 ezer forintos javítása után.

Nem értem egy nagy Samsung szerviz nem tudta meg csinálni ennyi pénzért.

2018. márc. 29. 16:53
 12/24 anonim ***** válasza:
Legnagyobb hiba amit elkövethetsz az, ha érzelmileg kötődsz egy tárgyhoz... ki kell dobni és venni másikat, ami rendesen működik. Látom, hetek óta nem tudsz ezzel düllőre jutni, de felteheted százszor is ezt a kérdést, később se lesz érdemes javítani.
2018. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
:(
2018. márc. 29. 17:01
 14/24 anonim ***** válasza:

A mai szervizesek csak panelt tudnak cserélni-ennyi a hozzáértésük, az öreg gelkás "csapat" meg nyugdíjban.

Na, igen ez a nevetséges a mai emberek jelentős részével, hogy az agyukat sem próbálják meg használni, hogy megoldást találjanak..., de okoska teló az kell...azt se tudják mire:DDD


Az lp bibinél a ctl/audio fejet kell megnézni, tiszta e.

Mennyire kopott és a szalag jó helyen fut e.Kopás esetén cserés, mert a ctl jel nem tiszta, ezért ugrál a kép-nem stabil.

Továbbá a bal-jobb vezetők magasságát, amelyek a cilinderen vezetik a szalagot.

Persze, a cilinderben a fejek is lehetnek kopottak már és a szalagok is öregek.


Mechanikusan bibinél meg a szíjakat kell cserélni, illetve a kazettafészket tartó tuskókat fent meglesni, meg lent a hajtó-hajtott kerék kapcsolatát-oké e.


Ritkán a váz alatti vezetőkarmok, amelyek a mechanikus elemeket terelik letörnek, olyankor előfordul akadás...egy csavar a vázba-a vezetendő elem mellé s kész-jó.


Görgő 24e:DDDDD.....2500ft;).....ékszíj vhs-be 200-800ft.

2018. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Amikkor meg áll a számláló előtte ezt csinálja: [link]


Ezt miért csinálja?

Mindig csak LP módban van gond.

2018. márc. 29. 17:40
 16/24 anonim ***** válasza:
Talán megtapad a fejen a szalag, leesik a fej fordulatszáma...
2018. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

SP felvételekkel hogyhogy nincs semmi baj?


Óvatosan meg pucoltam fültisztító pálcikával, pálinkával tisztítottam meg régen a fejeket, és az óta ugrál fut a kép, az LP felvételeknél.


Lehet a pálinka miatt?


Mivel pucoljam meg a fejeket?

A nagybátyám gyógyszertárba szokott venni alkoholt.

2018. márc. 29. 18:26
 18/24 A kérdező kommentje:

Szerinted amit írt nekem a válaszoló, mind a hármat rendeljem meg fej pucolásra?

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..

2018. márc. 29. 23:20
 19/24 nontau ***** válasza:
Jómagam a 16. kerben vagyok, és meg tudom csinálni. Valóban gimigörgő legvlószínübb. 30/6586228 a tel elérhetőségem, alkatrészem is van.
2018. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

8x Már meg tisztítottam pálinkával, ha nem többször, de nem sokra mentem vele.


Itt egy videó hogy az egyik kazettán nagyon rossz, másikon már nem annyira rossz, harmadikon meg semmi gond, néha ott is szokot egy kettőt ugrálni.

De néha a második kazettán is szokott ugrálni, de nem annyira mint az első kazettán. H STOP-t nyomok a videón és újra lejátszást nyomok akkor az első kazettán megint meg bolondul a kép ugrálás.

Régebben vettem fel LP módba ugrált a felvétel, SD módba meg le töröltem a LP mód próbafelvételét és SP módba semmi gond nincs.

Akkor szerintem kazettáknak semmi baja, SP felvételű kazetták jól működnek.

Amikkor pörgettem vissza az elejére a szalagot (minden kazettánál így pörget már) elég furán pörgeti vissza a kazettát, régen nem így szokta a 6:45 töl halható furán pörgeti, régen még kattanni szokott, néha ez a hang szokott lenni ha nem tudja vissza pörgetni a kazettát és ki kapcsol a videomagnó.

Nézed végig a felvételt.


SP LP mód is váltogatja, meg a számlálót is.


https://www.youtube.com/watch?v=D2uXp17sxEA

2018. márc. 30. 17:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!