Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mnelyik operációs rendszer a...

Mnelyik operációs rendszer a legjobb a laptopomra?

Figyelt kérdés

HP Elitebook 6930p

Főbb tulajdonságok:

Kijelző mérete: 14,1" WXGA LCD

Processzor: Intel Core 2 Duo P8400 2.26GHz x 2!!

Memória: 2GB DDR3

Winchester: 120 GB

Videókártya: Intel GMA 4500MHD



Linux kizárva!



2018. márc. 29. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor marad a FreeDOS.
2018. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az megemlíthetted volna még, hogy mire szeretnéd használni. Mivel nem tetted feltételezem, hogy mindennapi használatra.


Egy 32 bites Win 10 el nem lőhetsz mellé!



Ha pedig meggondolnád magad a linuxon gondolkodj el! Régi, vagy gyengébb eszközökön jól jöhet egy olyan rendszer, ami nem zabálja meg az erőforrásokat! Van linuxból is felhasználóbarát!

2018. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Windows 10 32-bites változat, ha kompatibilis vele.
2018. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a linux nem jó, használhatatlan amiket szeretnék letölteni nem lehet. Most vettem a laptopot és elsőnek szembesülök a linux op. rendszerrel, szerintem nagyon gagyi. Jobb lenne ennél a win.7 win.8 win. 10 is csak az a kérdés melyik a tutti amit elbír. Nekem mindenkép win. kell.


Most a win 10 32 bit biztos a specifikációk alapján? És hol lenne érdemes feltelepítettni nem túl drága áron a 23. kerület közelében?

2018. márc. 29. 22:39
 5/8 A kérdező kommentje:

De ha még is maradna a linux -a wise care 365-höz hasonló programot illetve jó vírusirtót írnátok?


És hogy hol tölthetem le ( firefox ) ? esetleg


Nekem a wise care bejött tisztít lemeztöredettmentesít nem tudom isemeritek-e?

2018. márc. 29. 22:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem, de Linuxon nem vacakolnék vírusirtóval, hacsak nem járkálsz egész nap a net sötét bugyraiban. A Win10-zel való kompatibilitás a nem 100 százalék. Az erőforrás elméletileg elég, de egy kb. 10 éves gépről van szó.
2018. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

frissiteni lehet

és tisztítani? vagy nem kellenek ezek csak használni kell és ennyi?

2018. márc. 29. 23:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A Linux nem Windows.


Általában nem külön telepítőt - pláne nem Windowsosat - kell letölteni egyes programokhoz, hanem:

* vagy a beépített csomagkezelőből telepítheted a kívánt programot

* vagy van külön letölthető, bináris futtatható változata, amit csak letöltesz, kicsomagolsz, végrehajtási jogot adsz neki és futtatod

* vagy elérhető a forráskódja, amit le kell fordítanod - de ez csak ha nagyon elszánt vagy


Érdemes valamilyen elterjedtebb disztribúciót választani, mert:

* könnyebben kapsz hozzá segítséget

* frissebb szoftverek érhetőek el hozzá

ilyesmi disztribúciók:

* Linux Mint (XFCE felülettel)

* xUbuntu (Ubuntu XFCE felülettel)

* Lubuntu (Ubuntu LXDE felülettel)

* Debian (XFCE vagy LXDE felülettel)


Vírusirtó általában nem kell hozzá - sokall kevesebb vírus érhető el Linuxra - de van hozzá ( [link] ).

Rendszerkarbantartó program sem kell, ha többnyire a csomagkezelőt használod.

Firefox alapból beépítetten van.

2018. márc. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!