Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Malyk a legstabilabb, legjobb,...

Malyk a legstabilabb, legjobb, legmegbízhatóbb operációs rendszer? Android, IOS, Windows phone vagy esetleg a blackbery OS?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 25. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
A blackberryt felejtsd el! Ios és wp. Bár a 10- es frissítést elkapkodta a MS, még így is, hogy késett vele, de még így is(stabilitásban) fényévekkel jobb, mint az Android.
2016. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Android.Hiába esküsznek itt sokan az IOS-re ha az Android már van olyan kiforrt,stabil és megbízható.Ez mellett még személyre szabható és nyílt forráskódú is.A WP-t az első 2-vel nem emlegetném egy lapon,használtam és engem nem győzött mert kevés rá az APP és hiába stabil ha ez szintén fapados.A BB számomra már nem létezik,mondjuk nem használtam de ahogy látom nem is lesz rá alkalmam mivel ők is nyitnak az Android felé.
2016. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MZ.per.X ***** válasza:

Ez tipikusan olyan dolog hogy mindegyik rendszer folyamatosan fejlődik, és javítgatják a hibáit, megoldanak régieket, előjönnek újak.


Tulajdonképpen mit értünk "legstabilabb" alatt? Tekintve hogy akármelyik normálisabb telefon stabilan működik.

2016. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én csak a két nagyot mondanám. Android-IOS


De ha mindenképp választani kellene akkor (még) azt mondanám hogy IOS. Bár az Android is igen stabil. Csak nem egy belépő szintű telefonnal kell nyúzni, mert azért valljuk be erő kell a mozgatásához.


Csak egy iPhone tulaj...

2016. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
ahogy előttem írták, Android (természetesen felsőkategóriában) és iOS. A wp és a bb kuka.
2016. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mind a három jellemző meglehetősen szubjektív.


Legstabilabb? Ha egy operációs rendszert nem halmozol el mindenféle kétes minőségű 3rd party alkalmazással és kiegészítéssel, akkor azt lehet mondani, hogy elég stabil mind a három (bár a Windows-zal, mint operációs renszerrel szemben vannak fenntartásaim).


Legjobb? Ez olyan szubjektív, és annyira a felhaználási területhez kötött fogalom, hogy nem lehet rá objektíven válaszolni. Melyik a legjobb autó? Melyik a legjobb nő? Melyik a legjobb hamburger? Ugye? Fotósok szokták mondani, hogy a lejobb kamera, amelyik éppen nálad van, amikor fotózni kell :-)


Megbízható? Ez összefügg egyrészt a stabilitással, másrészt a rendszer és a hozzá kapcsolódó szolgáltató megbízhatóságával. Pl. privacy szempontjából talán az Apple a legerősebb, de mivel a felhasználói adatok kezeléséről csak a saját nyilatkozataik és az összesküvés elméletek állnak rendelkezésre, nem lehet egyértelműen ezt sem kijelenteni. Minden esetre az biztos, hogy ők a felhasználók által befizetett összegekből élnek elsősorban, és nem a felhasználóból és azok adataiból (hirdetések), többek között ezért szegényesebb az ingyen elérhető szolgáltatás palettájuk (vagy legalább is korlátozottabb). Ha a megbízhatóság a biztonságosságot is jelenti, az is tény, hogy az iOS eszközök messze hosszabb távú támogatottsággal rendelkeznek, mint versenytársaik. Könnyű, hiszen 10 alatt van a forgalomban lévő különféle iOS eszközök száma, így nem nehéz akár egy 4-5 éves eszközre is frissítéseket kiadni, szemben az Android ezen a téren lévő borzalmas töredezettségére. Windows készülékekről nincs ilyen információm.


A Blackberry az kakukktojás. Igazi erényeit a blackberry szerverrel tudja domborítani vállalati környezetben, ez azonban egy magáncélú felhasználás esetén nyilván nem jelent semmit.

2016. ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedvenc kérdéseim egyike. Tökéletes platform a különböző táborok összecsapásához.

Stabilitás: Mit értesz alatta? Nekem már attól nem stabil egy rendszer, ha gyakran belassul (Android), illetve ha vírusveszély áll fenn. (android, ios).

Droid rendszerigényes, akkut, memóriával kézenfogva zabálja. Olcsóbb készülékeken hamar meg lehet gyűlölni, hogy akadozik, befagy, naponta ötször reklamál, hogy tele a memória.

Wp ezzel szemben sem energiát, sem rendszert nem zabál, olcsóbb készülékeken is probléma nélkül fut (win 10 más tészta, az még mindig félkész, ősznél előbb az nem is fog rendesen összeállni). Cserébe nem olyan csilivili, színes, mint pl. a droid.

Viszont szerintem (hangsúlyozom: Szerintem, mert ez k.... szubjektív) sokkal logikusabb a wp felépítése, kezdő okostelefonozók haja sem hullik ki, mire megismerik.

2016. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!