Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdv! Normális dolog, ha egy...

Üdv! Normális dolog, ha egy 5.1 hangrendszer ennyire melegszik?

Figyelt kérdés
Adott egy Serioux HT-5100c csoda 5.1 (hangrencer). Ami egyébként meglepően jól szól! (Nem búg, nem zúg) De a hátulján lévő 4-db csavar, amik a trafót rögzítik, a hátlaphoz,1-2 óra múlva iszonyatosan felforrósodnak, süt a csavar még készenléti állapotban is. Máshol is utána néztem, de nem igazán lettem okosabb. (Méretezési probléma? ) Ja és többen is panaszkodnak erre a jelenségre! Kérdésem: normális ez a jelenség, vagy kezdjek aggódni? (Nem szeretnék öntudatlanul gyújtogatni, a lakásban) Köszönöm az értékes válaszokat!

2018. máj. 3. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a végfok hűtése van odarögzítve ilyen módon...szerintem ha elmész otthonról mindenképp ajánlatos az áramtalanítása, nehogy baj legyen. Nagyon fura egyébként hogy belül van a hőforrás..nem elég hogy az erősítő is nyomja a meleget akkor még a borda is. Valójában méretezésében..lehetne rajta nagyobb hűtőborda is akkor talán nem melegedne ennyire..érdemes meglesni pl a Genius 6000 szériát ott kívül van.
2018. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában ilyen beépített erősítőknél a hátlap egyben a hűtőtest, és a csavarok is segítenek a hő elvezetésében, legalábbis olcsóbb fajtáknál így van megoldva szóval bizonyos szintig teljesen normális. Az meg már az erősítő teljesítményétől és fajtájátől (class a, class b, stb.) függ, hogy mennyire normális, hogy melegszik. Pl komolyabb csöves monoblock-okkal simán fel lehet fűteni egy kis szobát enyhébb téli napokon 😃
2018. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk most nézem, hogy a trafónál melegednek a dolgok, ez azért nem annyira oké.. azt esetleg le tudod ellenőrizni, hogy konkrétan a trafó melegszik-e, vagy a végfok ic? Mert a trafónak nem igazán szabad melegednie, legalábbis én soha nem találkoztam még ilyennel.
2018. máj. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bizony a trafó melegszik! Ugyanis az van oda felcsavarozva. Már azonis gondolkodtam, hogy felszerelem kívülre a trafóját, hátha igy jobban tud hőt leadni. Persze megfelelően szigetelt, és szellőző burkolattal. Köszönöm, a válaszokat!
2018. máj. 3. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!