Hordozható hangrendszer töltése külső aksiról?

Figyelt kérdés

Szóval, tervezek venni egy hordozható hangfalat, de nem a szokásos jbl-t hanem egy komolyabbat, nagyobbat, és az a gondom, hogy egyik se bír többet 4-5 óránál. Így gondoltam, hogy veszek egy akkumulátort hozzá, amiről tölthetem. De nem nagyon találok megfelelőt, meg nem is értek annyira hozzá. Szóval pl az egyikre az van ráírva a power bemenetnél, hogy DC 15V 2A. És ehhez kéne aksi amire rádugom. (Értem azért, hogy mit jelentenek ezek, csak nem tudom hogy szokás ezt megoldani.)


Küldök egy linket, hátha segít. Valamelyik lesz szerintem ezek közül.


[link]


[link]


Előre is köszönöm!



2018. máj. 9. 19:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Ugye vagy találni kéne hozzá aksit, vagy egy szünetmentes tápegységet, csak a másodikkal az a gond, hogy "kétszer is átváltja az áramot" fölöslegesen. Vagy hülyeséget beszélek. Arra gondolok, hogy, ha az tárol áramot, amit váltóáramként bocsájt ki, majd azt visszaalakítjuk a hangszórótöltőbe beépített adapterrel, ami kicsit fölöslegesnek hangzik. De lehet ez a járhatóbb út. Kérem, aki ért hozzá írja meg a tanácsát, köszi!
2018. máj. 9. 19:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem írsz hülyeséget, az elgondolás jó.

Viszont:

- 15V-os akkucsomagot nem kapsz sehol

- Azt a 15-öt is átalakítja valami (gondolom szabványos 12-re)

Én azt javasolnám, hogy (bár ez lehet, megbontásssal jár), a beépített akkut kéne feltuningolni (még egyet bekötni mellé)

2018. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor inkább a másodikat vegyem? Az 12-15 Volttal működik, ahhoz tudok találni aksit.

A szétszedem és belerakok még egy akkut dologgal az a gond, hogy elveszti a garanciáját, amit azért nem szeretnék. :(

Ha kívülről oldanám meg az áramellátását, akkor milyen akkumulátort vegyek, ami jó hozzá és nem 40 kiló :)? És, ha van ilyen aksi, akkor mit kell csinálni, hogy rá tudjam csatlakoztatni? Valami átalakító vagy mi?

2018. máj. 10. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!