Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangfal - erősítő hogyan kell...

Hangfal - erősítő hogyan kell helyesen bekötni?

Figyelt kérdés

Van egy Sony STR DB 870 es erősítőm és van hozzá 2 Sal 2610 es fronthangfalam beépitett Mélyládával és 2 közép 1 magas.

A kérdésem az lenne van impedancia választó az erősítőn 4ohm - 8 ohm

A hangszórók 8 ohmosak ám van egy szöveg a használai útmutatóban amit nem értek bemásolom az egészet.


Pz / Pn 250 / 150 W

Z 4 Ohm

SPL(1W/1m) 91 dB

f 35 - 20.000 Hz

kivitel 3 utas, bassz-reflex állódoboz

hangsugárzók; mély: 250 mm papír kónusz ; mélyközép: 2 x 165 mm polipropilén

magas 1" fémezett mylar dómsugárzó

csatlakozó 4 pólusú aranyozott banán, csavaros

eltávolítható előlap, eltávolítható fekete talp

A 8 Ohmos mélysugárzó önálló szuberősítőre is köthető.

A mélyközép + magas szekció szintén 8 Ohmos.

A tartozék áthidaló felhasználásával azonban 4 Ohm lesz az eredő impedancia



2018. máj. 10. 20:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval az erősítőn mikor hova kapcsoljam az impedancia kapcsolót?
2018. máj. 10. 21:00
 2/7 anonim ***** válasza:
8
2018. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
4 ohmos lesz a hangszóró ellenállása és 8 ra tegyem az impedancia kapcsolót? Az nem tiszta hogy az erősítő kimenete lesz 8ohmos akkor?
2018. máj. 11. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:
4 ohmra kapcsold az erősítőt. A leírás végén írja, hogyha hídba kötöd a hangszórókat, 4 ohm lesz a hangfal impendenciája. 8 ohm akkor lenne jó, ha erről az erősótőről csak a közép és magashangszórókat hajtanád, a mélyeket pedig külön erősítőről, ezt nevezik bi-amp-Nak, de ilyen kategóriában teljesen feleslegs.
2018. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sajnos eddig 8 online használtam mert nem tudtam hogy ha athidalom megfeleződik az ellenállás, most ahogy olvastam a gyári adatokat szembesültem vele. A hangfalak hátulra 8 van írva csak ennyi sajnos nincs erre az átutalásos módszerre semmi utalás.

Remélem nem megy tönkre az erősítő sokáig 8 on használtam bár nem nagy hangerőn. Melegedett is rendesen. Sajnos ebbe a típusba nincs ventilátor.

Sony str db 870

2018. máj. 12. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne parázz, kis hangerőn rövid távon nem okoz gondot :) valamint eddig ugyebár nem történd semmi, feltételezem az erősítő működik ugyanúgy, mint eddig, tehát átkapcsolod 4 ohm-ra és probléma megoldva ;)
2018. máj. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, ha jól gondolom ha 8 ohmos hangfalat teszek rá, az erősítő impedancia kapcsolóját, akkor is hagyhatom 4 ohmon mert nem lesz baja csak fordított esetben.
2018. máj. 13. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!