Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tönkre fognak menni a hifijeim...

Tönkre fognak menni a hifijeim ha így hallgatom őket hosszútávon, és a tévém is?

Figyelt kérdés

Ha nem egyből nyomom fel hangosan a hangerőt, és nem rakom fel addig a hangerőt hogy torz hang legyen. Akkor is tönkre mehet a hangjuk a hifiknek tévének?


[link]

A piros és a fehér kábel megy a házimoziba, a jack 3.5 kábel megy a tévé és a hifi fülhallgató kimenetébe. Mintha a hifibe dugnánk a fülest és úgy hallgatnánk a zenét.


A másik kérdésem ez is tönkre teheti a hifit 5db hangfalat kötöttem a hifimre?

Hifik hátulja:

[link]

[link]


A Millenium hifihez 4 db gyári hangfal van, mert rendeltem még a szervizben 2 db hangfalt, de van egy ilyen 8ohm-os hangfalam 75 wattos. kép: [link] Nem gond hogy így használom évek óta?


Azon is gondolkodtam hogy ezt a 4 db gyári hangfalt hagyom meg a Milleniumnak. [link] És a Philips hifire meg rá kötöm a nagy hangfalat és azon 3 db hangfal lesz.


Ha nem értitek hogy kötöm össze a hifit a házimozival, csinálok videót.



2018. máj. 15. 17:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Tévét és a hifit hogy kössem össze a házimozival?


Más csatlakozó nincs a hifiken csak jack, a tévén van audio piros fehér, de semmi hang nincs rajta, nem szeretném csak díszek lennének a szobámba a 3 db házimozi.

Csak 1 db házimozit úgy sikerült összekötni a PC előlapi jack be kötöttem be, a hátsó PC jack be meg aux-on MP3 LINK-el összekötöttem a Philips hifivel, a Millenium hifinek nincs aux bemenete.

2018. máj. 21. 15:41
 12/17 TR75 ***** válasza:

Tévét és a hifit hogy kössem össze a házimozival?


Más csatlakozó nincs a hifiken csak jack, a tévén van audio piros fehér, de semmi hang nincs rajta, nem szeretném csak díszek lennének a szobámba a 3 db házimozi.


Csak 1 db házimozit úgy sikerült összekötni a PC előlapi jack be kötöttem be, a hátsó PC jack be meg aux-on MP3 LINK-el összekötöttem a Philips hifivel, a Millenium hifinek nincs aux bemenete.


A tévé mehet az RCA-ról (piros-fehér) a házimozi megfelelő bemenetébe. Azzal nem lesz gond.

Ha nincs audió kimenet a hifin, akkor a jackről össze tudod kötni a házimozival egy jack-RCA átalakítóval (jack a bemenete, RCA aljzat a kimenete, és akkor utána már sima RCA-val továbbíthatod a jelet). Azt nem tudom, milyen lesz a hang, egy próbát megér.


Attól tartok, kezdem elveszteni a fonalat. Pontosan hány hifi és milyen házimozi? Millenium és Philips hifi és egy házimozi?

2018. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

2 db hifim van:

Philips mcm 166

Millenium mn 9644


2 db ilyen házimozi:

Yamada h8220 5.1 házimozi


2 db aktív hangfal:

Genius 2.1 sw-g2.1 1250


Erre gondolsz? Így kössem össze a hifiket a házimozival?

[link]

Ha erre gondolsz, akkor pontosan így vannak összekötve jack a hifibe van dugva rca meg a házimoziba.

2018. máj. 21. 16:15
 14/17 A kérdező kommentje:
Tudsz képet küldeni, hogy melyik a párhuzamos hangfal bekötés a hifibe vagy sorba kötés?
2018. máj. 22. 11:07
 15/17 TR75 ***** válasza:

Igen, erre gondoltam (vagy van az átalakító: [link] )


[link]

2018. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Akkor jó az a kábel is amit én mutattam, átalakító nélkül is?
2018. máj. 22. 15:55
 17/17 TR75 ***** válasza:
Persze, ugyanaz pepitában :-)
2018. máj. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!