Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elárulja valaki nekem, hogy...

Elárulja valaki nekem, hogy ennek a fejhallgatónak mi értelme van?

Figyelt kérdés

[link]


Ennyi pénzért veszek egy korrekt autót, mi olyan különkeges ebben a fejhallgatóban? :D



2018. jún. 2. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy kompromisszum-mentes csúcskészülék. És ez minden technikai sportágban világbajnok árcédulát is jelent, az ilyen fejlesztések nincsenek ingyen. Ahogy egy Leica távcsőben sem fogod megtalálni a jól ismert optikai hibákat.
2018. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszer tedd fel a füledre igazi zenét (amikor zenészek akusztikus hangszereken játszanak, és nincs utólagos effektezés) hallgatva, és tudni fogod mi kerül rajta ennyiben.

Nyilvánvaló, hogy sokkal nagyobb a minőségi ugrás egy tízezer forintos és százötvenezer forintos fejhalgató között, mint a százötvenezres és eközött a szépség között, de van hallható különbség.

2018. jún. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:
100%
Ilyennel ne hallgass 128 kbps MP3-at mobilról :)
2018. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy te nem érted meg, de remélem ettől függetlenül nem nézed le mások hobbiját, mert az hatalmas proliság. Vannak emberek, akiknek lételemük a zenehallgatás, folyamatosan ''küzdenek'', fejlesztik a rendszerüket, pénzt és időt nem sajnálva, általában külön szobát dedikálnak a lakásban csak zenehallgatás céljára, ezek az emberek nem csak úgy hallgatják a zenét, hogy ''há jó van, csörögjön valami a háttérben munka közben'', hanem nekiülnek és belemásznak a zene részleteibe. Sajnos (vagy nem sajnos) olyan ez, mint a művészet, vagy megérted, vagy nem és utóbbi esetben elmagyarázni sem lehet, hogy megértsd azt, mit érez egy ilyen fanatikus zenehallgató (vagy ismertebb néven audiofil) amikor jó minőségű rendszeren jó minőségű zenét hallgat. Amint már utaltam rá, ez is egy hobbi, és teljesen jogos, hogy mindenki annyit költ a hobbijára amennyit akar és tud. Konkrétan amit te belinkeltél fejhallgatót, ez egy olyan hangminőséggel rendelkező fejhallgató, hogy ha bekötnék a szemed, a fejeden lenne a fejhallgató és lejátszanának rajta egy zongorán, vagy bármi egyéb akusztikus hangszeren játszott dallamot, fogalmad sem lenne róla, hogy az a hang a fejhallgatóból jön, annyira élethű. Ez a lényege az audiophile eszközöknek, hogy minél élethűbb hangot adjanak vissza, és van az a kategória, ami felett már a legapróbb minőségbeli javulás, amit egy átlag ember valszeg észre sem venne, milliókba kerülhet. Lef..zulnál, ha azt mondanám, hogy ennyiért, vagy akár többért is árulnak 1-2 méter hosszú átjátszókábeleket? 😃
2018. jún. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok)

Annyit még hozzátennék, ennek és az ez feletti árkategóriának a Hi-Fi világában külön elnevezése is van, ami Hifis körökön belül csak High-End, de ismert High-End Audio, vagy High End Hi-Fi neveken is, ez pusztán annyit jelent, hogy ez a felsőkategória, ezek az elit audiofilek játékszerei, akár azt is mondhatnánk rájuk, hogy luxus audio termékek. Viszont ha már te is autót emlegettél, követem a példád talán úgy kicsit jobban megérted. Hi-Fi-s szemmel ez a kérdés nekem olyan, mintha pl én azt kérdezném tőled, hogy mi értelme luxusautót, vagy szuperautót venni, annyiért már gyönyörű házat vehet az ember. Írj rám nyugodtan, ha érdekel még valami, esetleg nem világos ez az egész katyvasz, imádok hifiről, audió technikáról és zenéről beszélgetni :D

2018. jún. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!