Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Pontosan milyen körülmények...

Pontosan milyen körülmények között van értelme/haszna az aktív zajszűrős fejhallgatónak? Milyen környezetben és milyen zene esetén?

Figyelt kérdés
Mert én azt tapasztalom, ha például nem szól semmi a zenelejátszóból, akkor a zajszűrő a semmit próbálja kompenzálni és ezért van egy olyan zúgás, ami egyébként nem lenne, tehát a zajszűrő zajt generál. Ahogy növelem a zene hangerejét, amíg ilyen kis könnyed a zene, amiben nem ordibálnak, addig ez a háttérzaj továbbra is hallatszik. Ha viszont a zene már ordibálós, akkor nem tudom milyen zajt akarunk kiszűrni, de a valóban zavaró zajt már úgysem tudná, illetve sokkal többet számít az, hogy a fejhallgató betakarja-e a fület, vagy sem.

2017. márc. 23. 03:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen fejhallgatód van, 80-90 ezer forint alatt nincs értelmes aktív zajszűrős fejhallgató. Egyébként viszonylag szűk a célközönsége, pont azért, mert van a piacon zárt kialakítású fejhallgató is.
2017. márc. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tied rosszul működik, ne abból indulj ki. Értelme zajos közlekedési eszközön van például. Vonat, repülő, stb. Csend teremtésre is alkalmas, zene hallgatása nélkül.

Itt beszélnek róla, a 64.-et hallgasd meg 6 perctől.

[link]

2017. márc. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

OK, én az ALDI-ban vettem 12ezerért, akkor azért szar. De a fogyasztóvédelem ezt nem tudja betiltani, merthogy ez a zajszűrő, amit árulnak nem jó zaj szűrésére, tehát a fogyasztók átverése. Szerencsére visszavihetem, de akkor is ez átverés, és nem örülök neki.


Másrészt azt mondod, hogy vanank zárt kialakítású fejhallgatók. Viszont az a helyzet, hogy én két és féle éve keresek, sok tucatnyit felpróbáltam már, és sehol nem találok olyant, ami valóban körbeöleli a fülemet, pedig nincsen átlagosnál nagyobb fülem. Egyetlen egyet találtam valakinél otthon, de azt már nem forgalmazzák. Az összes többi hiába nagy, csak lelapítja a fület és marad rés, hiszen az ember füle nem sík. Nem is értem az ilyeneket miért gyártják, ami olyan mintha, de funkcionálisan az is ugyanolyan átverés. Pedig csak fél centin múlik általában és azon, hogy a fül nem kör alalkú.

2017. márc. 23. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen méretű fejhallgató van, nem hiszem, hogy ez olyan nagy extra lenne. Nekem Maxell Retro DJ van, nem nagy szám, különösebben nem is kellett keresgélnem a fülem éppen bele fér.

Én amúgy itt kérdeznék, nem egy ilyen általános fórumban.

[link]

2017. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy cikk arról, hogy a zárt fejhallgató hogy teljesít egy nyitott és zajszűrős fejhallgatóhoz képest.


Az a helyzet, hogy önmagában a nyitott fejhallgató kényelmesebb (nem izzatsz bele) és természetesebben szól, viszont átenged mindenféle zajt (mivel nyitott). És a zárt fejhallgatónak ez az egy (de nagy) előnye van, hogy elszigetel téged a külvilágtól.


Emiatt egy arany szabály van: nyitott fejhallgatót otthonra, zárt fejhallgatót utazáshoz veszünk!


Ezzel szemben az aktív zajszűrés egy marha drága technika, nincs értelme olcsó (és itt értsd az 50 ezer alatti ársávot) fejhallgatót venni aktív zajszűréssel, mert az annyit ér. Inkább vegyél ugyanannyiért egy zárt kialakítású fejhallgatót, mert akkor a felesleges, csak félig megvalósított technológia helyett hasznosabb dologra megy el a pénz, például hangminőségre.


Én utazáshoz konkrétan egy ATH-M40x fejhallgatót használok. Zárt kialakítású, így nincs szükség aktív zajszűrésre, ráadásul összehajtható, a szállítása ezért nagyon kényelmes. A hangzása pedig tiszta, kiegyensúlyozott, mert monitoring fejhallgatóról van szó.

2017. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, az mit jelent, hogy monitoring?
2017. márc. 23. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!