Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangszóró (hangfal) vezetékéne...

Hangszóró (hangfal) vezetékének mm2-ét hogy szokták kiszámolni? Nekem felfoghatatlan csak?

Figyelt kérdés

Most találkoztam egy olyannal h 155 W-os Panasoinic, és persze nem tudhatom az A számot, mert a V-ot nem ismerem, na de nekem fura, hogy egy cérnavékony vezeték megy hozzá.


van erre valami képlet? Pl amikor 12-12 V-ra számolok valamit, és tudom, hogy akkor az 55 W-os izzóhoz beteszek 0,75-ös vagy 1-es vezetéket, na de hangfalaknál ez hogy működik?


Vagy rá kéne mérni működés közben és abból kiszámolni az A-t?



2018. jún. 9. 08:55
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

A hangfal terhelhetőségét ismered és az impedanciáját.

Ebből tudsz számolni áramot.

Ha gyárilag vékony vezeték van hozzá, akkor elég az, nincs az a hangszóró 155W. Valószínűleg a hálózatból felvett teljesítményt nézted.

Viszont nyugodtan kicserélheted nagyobb keresztmetszetűre, azzal rosszat nem csinálsz.

2018. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zzzoli ***** válasza:
A zenei terhelés dinamikus, ha alá lenne méretezve a vezeték, akkor sem olvadna le olyan könnyen, mint egy 50Hz-es, vagy egyenáramú túlterhelt vezetéknél. Nyilván ott is a túlterhelés mértékétől függ.
2018. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"nincs az a hangszóró 155W. Valószínűleg a hálózatból felvett teljesítményt nézted."


ez van a hátuljára írva ... 155 W / 6 Ohm


én ott elakadok mindig h ezek valamiféle zenei teljesítményszámok, de nem a ténylegesen felvett fogyasztás. viszont azt hol találom meg?


én is sejtem h nem 155 W, na de akkor mennyi lehet?

ez olyan mint régebben a 2 góliát elemmel működő, de 400 W-os hordozható magnó esete ... aztán igazodjon ki a jó isten,

csak szal most meg kellene a pontos érték, nem is csak a vezeték miatt, hanem az erősítő terhelése miatt is

2018. jún. 9. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontos adatot te mérőmikrofon és erre a célra kialakított mérőszoba nélkül nem tudsz megállapítani. Ezt úgy mérik, hogy a hangszóróba küldenek egy jelet és addig hangosítják, amíg a hangszóró torzítás/károsodás nélkül képes leképezni. Általában három különböző terhelhetőséget mérnek, folyamatos, zenei és peak. Hangfalkábelnél pedig nem annyira a vezeték vastagsága, mint a tisztasága és ellenállása számít. Ha valami alsó kategóriás hangszóró, 1,5mm vastagságú SAL kábel biztosan elég lesz.
2018. jún. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem, azaz esélyem sincs h megtudjak bármit is ... köszi
2018. jún. 10. 03:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!