Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 2 csatornás erősítőnél fontos,...

2 csatornás erősítőnél fontos, hogy mindkét csatorna egyforma terhelés alatt legyen W és Ohmban is?

Figyelt kérdés

Pl egyik csatornára tettem 150 W 6 Ohmot, a másikra meg 110 W 3 Ohmot (pont így jött ki a hangszóró).


Egyébként 2 x 150 W terhelhetőségű 2 ohmon az erősítő.


Semmi baja nem lesz neki vagy pontosan egyformának kell lennie a két csatornának mindenben?



2018. jún. 10. 15:54
1 2
 1/17 Szirty ***** válasza:
56%

Műszakilag nem kell egyformának lenniük, de a specifikációban adott határokon belül kell maradni.


A hátrány inkább az hogy így sztereó műsor hallgatásakor nagyon aszimmetrikus lehet a hangkép. Főképp ezért alkalmaznak egyforma hangszórókat a két csatornához.

2018. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem lesz baja, de az erősítő működése se lesz ideális.
2018. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

köszi, én annyit vettem észre h túlságosan melegszik, pedig a megadott Ohm alá nem mentem (sőt ugye egyik oldalon a háromszorosa).


de az megnyugtat h műszakilag csak emiatt akkor nem megy tönkre

2018. jún. 10. 16:18
 4/17 anonim ***** válasza:
Milyen erősítőről beszélünk? Ha valami jó minőségű, akár régebbi típus, nem gond a melegedés. Sajna ez ilyen, valamit valamiért, általában minél jobb az erősítő minősége, annál hajlamosabb melegedni. (Ezalatt arra gondolok, hogy pl. A osztályú erősítők erősítenek a legtisztábban, cserébe ezek melegednek a legjobban).
2018. jún. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

ja értem, szal akkor ne zavartassam magam ... OK


egyébként Blaupunkt, de épp most nézem h RMS 2x50 W, na ez az ami nekem mindig felfoghatatlan, h akkor honnan veszik a 350 W-ot stb ... de van egy másik is, az Pioneer, arra meg 400 W van írva, és az is 2 x 50 W RMS, egyszerűen nem értem, honnan szedik ezeket a számokat.na mindegy, attól tuti nem melegszik h 150 W-os a hangszóró rajta ...

2018. jún. 10. 18:47
 6/17 anonim ***** válasza:
A 2x50w rms a maximális leadott teljesítmény, a 400w pedig az óránkénti maximális fogyasztás.
2018. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ez komoly? tehát 4x annyit vesz fel, mint amennyit lead? az szép ...

eddig még nem is hallottam ezt ilyen egyértelműen senkitől

2018. jún. 10. 19:21
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyébként jelenleg 2x60w-os pioneer erősítőről hajtok 150w-os hangfalakat, sokszor reggeltől estig, melegszik az erősítő, de nem okoz gondot. A lényeg, hogy ne pakolj rá semmit és lehetőleg ne egy zárt helyre tedd, hogy tudjon szellőzni.
2018. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Szirty ***** válasza:

"a 400w pedig az óránkénti maximális fogyasztás."


Dehogy fogyasztás!

Erősítőn nem adnak meg óránkénti fogyasztást. Teljesítmény felvételt esetleg megadnak.


Itt a 400W az impulzus teljesítménye lehet. Alias P.M.P.O. alias kínai watt, alias marketing watt.

Szinte semmire nem lehet ezzel az adattal menni, az RMS kimenőteljesítmény sokkal beszédesebb (és közelebb jár a földhöz).

2018. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az erősítők zöme tranzisztoros, így melegedni is fognak, függetlenül attól, hogy jó minőségűek vagy sem. Ha az erősítőd 2x150W terhelhetőségű 2 Ohm on, akkor 6 Ohm on kb 50W ot visz el csatornánként, ami neked nem 50 hanem 150. Mondjuk ez állítólag nem egészséges. Feltéve, ha az erősítő nem kezeli ezt az ellenállást. De mivel azt írtad melegszik, de működik, arra következtetek, kb 2-8 Ohm os terhelhetőségű az erősítőd, ezért nincs is gáz vele. A melegedés pedig pont abból fakad, hogy nagy teljesítményű hangszórókat kell meghajtania. Mondjuk az tényleg nem túl jó, hogy két különböző hangszórót kötsz rá. Nem az erősítőt szivatod, inkább a hangzás lesz rossz. Az RMS re és PEAK re (P.M.P.O) pedig nem árt ügyelni. PEAK ként elég durván rá szoktak nyomni adatokat egy hangszóróra, de az erősítők sincsenek másképp. Te inkább azt nézd, hogy az erősítőd RMS e egyenlő, vagy lehet nagyobb a hangszóród RMS énél (de ne túl sokkal). A hangszóró pl 100W RMS el kibír 300W PEAK et is. De általában duplázzák a PEAK et, tehát 100W RMS mellé 200W PEAK et írnak. Az RMS az, amit folytonosan le tud adni a hangszóró, a PEAK pedig amit rövid időre, pl egy nagyobb basszus. Ha pl a mélyhang állandó (pl subwoofer teszt zene), akkor a hangszóró RMS énél nagyobb RMS el bíró erősítő kinyírja a hangszóró lengőtekercsét, magyarul kifüstöl a hangfalad. Szóval az értékekkel óvatosan, a kínai cuccokat pedig kerülni, mert egyáltalán nem tudni, milyen valós értékkel is bírnak igazából. Amit még megemlítenék, hogy a túl alacsony ellenállást (1-2 Ohm) kerüld, ezek nagy torzítással működnek már.
2018. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!