Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Betörte a TV kijelzőjét a...

Kolbászoskifli kérdése:

Betörte a TV kijelzőjét a Telekomtol kiérkező szerelő. Mi a teendő ilyenkor?!

Figyelt kérdés
A történet lényege annyi, hogy kijött az illető szerencsétlen módon felborította a lapos TV - t majd a kérdőre vonás után felugrott és elviharzott.. panasz tettem a telekomnál akik külső munkatársaikra hivatkoztak, hogy náluk panaszoljak.

2018. jún. 13. 19:43
1 2
 1/12 Zzzoli ***** válasza:
100%
Ha a Telekomnál jelentetted be a hibát, ők küldtek ki valakit, jogilag ők felelősek érte, hiába volt külsős a dolgozó.
2018. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanúk és per, meg fogtok egyezni.
2018. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ott követted el a hibát, hogy elengedted. Bezárt lakásból hogy viharzott el?

AZonnal el kellett volna neki adni a tévét egy új azonos típusú tévé áráért. Most már cseszheted.

Vagy legalább is jegyzőkönyvet kellett volna felvenni.

2018. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tanum van nem egyedül voltam itthon és fényképem is.. épp előtte csináltam ismerősömnek a TV - ről játék közben egy képet, rá 2-3 órára tortent a baleset, és ott is készítettem egy képet amin a szerelő és a már befolyt készülék is lászik.
2018. jún. 13. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket,és a jogi útra való terelés mellett hívd fel a figyelmüket arra,hogy te minden legális dolgot meg fogsz tenni azért,hogy minél többen megtudják,hogy a telekom,hogyan is kezeli a panaszokat.Facebook,Twitter,fórumok s.t.b. Ettől jobban félnek,mert 100 ezer nem akkora,mint egy ilyen negatív reklám. A telefonos beszélgetések idejét jegyezd fel,mert kötelesek neked kiadni panasz esetén,ha kéred.
2018. jún. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Minden telefonbeszélgetést vegyél fel. Bár ellenkezik a jogdszabállyal, de ne közöld velük, hogy felveszed, mert az ügyfélszolgálatosok azonnal bontják a beszélgetést, ha közlöd velük a felvétel tényét.

Amikor rákérdeztem, hogy miért, mivel a jogilag egyenrangúak vagyunk, ha ők felveszik, én is felvehetem, csak a betanulét szöveget szajkózta a telefonos majom...

2018. jún. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os,felesleges rögzíteni, ők rögzítik és vitás esetnél kötelesek kiadni a beszélgetést, míg a te felvételed meg jogilag aggályos. Én nekem mindíg rögzít mindent a telefonom,de ilyen esetben az övékét kértem ki. Arra jó a saját felvétel,hogy emlékeztet minden egyes elhangzott szóra,illetve az ügyvédnek meg tudod mutatni,hogy pontosan mi hangzott el. Ők meg úgyis kötelesek kiadni,és az hiteles is.
2018. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég durva, TV-szerelőként ezért szoktam vigyázni.


De magam is belegondoltam párszor, ha így járnék véletlenül, kénytelen lennék adni helyette egy másik TV-t az ügyfélnek.


Megjártam vagy 20 éve, műhelyben vettem le egy TV hátát, de olyan szerencsétlenül kicsúszott a kezemből, hogy lecsapta a képcső nyakát. Ahogy hallottam a sziszegést, már tudtam, hogy a vákuum most szívja be a levegőt, ennek annyi.


Ott sem volt mit tenni, meg kellett oldani.

2018. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó. Én egyszer a 80-as évek közepén egy GELKA-st láttam,hogy felkapta a vállára a rossz tévét,és elindult ki a lépcsőházból, A kapu olyan alacsony volt,hogy a tv teteje elakadt,és a tv-t hátrafelé lelökte a szerelő válláról. Na akkor úgy megdöbbentünk,de ő csak ránk nézett,zavarodottan megvonta a vállát és bedobta a barkasba. Az úgy kemény volt. :)
2018. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban a nagyobb szervizeknél alkalmaztak szállítómunkásokat is, akiknek a szakmához semmi közük nem volt. Szervizen belül is kellett segédmunkás, aki az ügyfélfogadó nőknek is segített, meg bárkinek, a tekintélyesebb darabok mozgatásában.


Lehet, hogy ilyen volt az is, normális szakember legalábbis nem dobálja a TV-ket. Pláne a színes képcsövekben az árnyékmaszk érzékeny, ütésre könnyen deformálódhat. Ilyenkor foltos elszíneződés jelentkezhet a sarkán például. Hasonlóan a felmágneseződéshez, csak azt már senki nem veszi ki belőle.


TV-t vállon vinni eleve hülyeség szerintem. Képernyővel has felé emelve, a súlyponteloszlás miatt így a legkönnyebb.


Előbbihez visszakanyarodva egyébként, végül új képcsövet voltam kénytelen vásárolni, az adott munka pedig veszteséges lett. Ez ilyen dolog, vállalni kell a következményeket.

2018. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!