Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Összekoccantam egy kocsival...

Összekoccantam egy kocsival amikor parkoltam, megnéztük és nem volt semmi baja, most írt a csaj észrevett egy horzsolást rajta és majd a szerelő megmondj mennyi lenne kijavtani. Ilyenkor mi a teendő? Biztosító? Fizessek? Milyen papírokat kérjek róla?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Együtt döntsétek el, hogy lenne a legjobb mind a kettőtöknek.

1. Adsz betétlapot, elismered a felelősségedet, és a biztosító kifizeti a javítást. A biztosítási évfordulón rosszabb kategóriába fogsz kerülni, drágább lesz a köteleződ.

2. Kifizeted zsebből a javítást, és kihagyjátok a biztosítót. Túl nagy összeg nem lehet, ha csak egy horzsolás van rajta. Ebben az esetben én aláíratnék vele egy papírt, hogy több követelése nincs a balesettel kapcsolatban, ne járkáljon vissza hozzád, hogy még ezt is meg azt is találta.

3. Az is lehet, hogy elhajtod és letagadsz mindent, de egyrészt nagyon nem szép dolog, másrészt ha vannak tanúk, akkor bajod lehet belőle.

2013. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem trükközik a csaj, miért mondta először hogy semmi baja. Lehet máshol lett meghorzsolva, és téged akar rávenni hogy fizesd ki. A pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs.
2013. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már el hagytátok a koccanás helyszínét és utána vette észre a horzsolást,akkor hagyd a fenébe. Tagadd le aztán keressen szemtanúkat hogy ott jártál. Nálam is volt már ilyen.
2013. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!