Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyi áramot fogyaszthat ez...

Mennyi áramot fogyaszthat ez az erősítő?

Figyelt kérdés
Egy régi Yamaha AX-396-osról (60W) lenne szó. Mennyit fogyaszthat egy ilyen, ha éppen üzemel (két 90W-os hangdoboz van rádugva)? Sokkal kevesebbet fogyaszt, ha ugyan be van kapcsolva (nem standby állapotban van), de éppen nem szól?

2018. jún. 30. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A kézikönyvében szerepel a maximum teljesítményfelvétele:

"Power Consumption

AX-396: Approx. 150W"

Forrás: [link]


Hogy pontosan mennyit vesz fel, azt egy fogyasztásmérővel meg tudod vizsgálni.

2018. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz, de nincs fogyasztásmérőm és ezt a paramétert én is tudom, csak nem ez az, ami érdekel. Inkább az, mennyivel kevesebbet fogyaszt, ha éppen nem szól, de be van kapcsolva. Mondjuk akkor, ha elfelejtem kikapcsolni és egy hétig csak úgy megy. Vagy úgy általánosságban mennyivel fogyaszt többet egy ilyen cucc, ha halkan szól vagy ha majdnem teljes hangerőn megy, esetleg mindegy neki?
2018. júl. 1. 10:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A készülék hőtermeléséből is lehet következtetni, ha nem is egyszerű, mert eloszlik. Ezért nehéz összehasonlítani, mondjuk egy 40 W-os izzóval, mert az meg koncentráltan adja le a hőt.

Melegszik alapjáraton a trafó, meg egyéb alkatrészek is, azt mind meg kell fizetni a számlában. Néma és halk üzem között alig van különbség, nagyobb teljesítményen természetesen jóval többet vesz fel.

2018. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!