Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 2.1-es házimozi finomhangolása...

2.1-es házimozi finomhangolása működhet az alábbi módszerrel?

Figyelt kérdés

Szóval egy hangfalszettet szeretnék használni zenéhez és filmhez, helyhiány miatt. Ezt néztem ki, ez tetszik:

[link]

+kiegészítve egy aktív mélynyomóval.

A probléma, hogy a cuccon nincs semmiféle EQ, tehát pluszminusz magas és mélyet nem enged állítani.


Zenehallgatáshoz úgy használnám, hogy laptopról USB-vel kötném össze, így tudnám finomhangolni EQ-val.. Eddig minden rendben.


A probléma. hogyha a TV-t rákötöm optikai csatlakozón keresztül, ott már nem tudnám finomhangolni filmlejátszáshoz.


A lényegi kérdés:

Esetleg megoldás lehet az, hogy veszek egy USB-s hangkártyát a laptophoz, amin van optikai be-és kimenet is, a TV optikai kimenetét a hangkártyába kötöm, majd a hangkártya kimenetét a Klipsch erősítős hangfalba?

És akkor esetleg amit felteszek a hangkártyához szoftvert szokott benne lenni EQ beállítások, ezzel lehetne szabályozni az EQ beállításokat? Rosszabb esetben lehetséges, hogy csak átengedi a cucc az optikai jelet változtatás nélkül...na ezt kellene tudni.



2018. jún. 26. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán találsz olyan hangkártyát, amivel működik, de késni fog a hang, mint hét ördög. Semmi jó nem sül ki belőle.
2018. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha, én is gondoltam erre. A francba, hogy egy ilyen hangcuccba egy magas-mély potit nem tudtak beletenni.
2018. jún. 26. 11:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Keress más aktiv dobozt, vagy ami még jobb, külső erősítő + passzív box párost. Amúgy mióta rendes eszközeim vannak soha nem hiányzik, hogy hozzányúljak a hangszínhez.
2018. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!