Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ezek a hangfalak és a mélynyom...

Ezek a hangfalak és a mélynyomó összeillik egymással?

Figyelt kérdés

Ezeket a hangafalakat szeretném összekötni egy mélynyomóval. Összeillenek-e egymással, illetve ezek így már ugye elég nagy mélyet adnak ki? Szobában szeretném őket használni, PC-hez szeretném őket kötni. Ehhez természetesen tudom, hogy kell egy erősítő is. De az igaz hogy minimum 500 wattos erősítő kell hogy a mélynyomó kiadja a max teljesítményt (ami 1200 watt)? De ha tudtok jobb mélynyomót vagy hangfalat ajánlani akkor küldjetek róla linket.


Mélynyomó: [link]


Hangfal: [link]



2018. júl. 7. 13:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és itt van az erősítő: [link]
2018. júl. 7. 15:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Szobai hangerőhöz egy jó érzékenységű/nagy hangfalnak kb 10-30 watt kell, egy kisebbnek/kevésbé érzékenynek sem kell több 100-nál, és itt már rendkívül nagy hangerőről beszélünk.

Szóval semmi értelme 500 wattos erősítőt, és 1200 wattos mélyládát venni. Ez csak beetetés, valójában sosem használnád ki félig sem, hacsak nem az a célod, hogy túllépd a fájdalomküszöböd, és halláskárosodást szenvedj, vagy esetleg koncertet rendezz a kertedben.

2018. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok ponton vérzik ez a konstrukció sajnos.

Amit kiválasztottál aktív hangfal az nem rossz, de ez a mélysugárzó nagyon elnyomná ezt a hangfalpárost, illetve szobára nem előnyös. Ha ennyire igényled a mélyhangokat, akkor azt javaslom, ha két mélysugárzót akarsz venni, akkor azt külön vedd, hogy a szoba két külön pontjába helyezhesd el, így sokkal jobb lesz az összkép, nem csak pár bizonyos ponton fog betorzulni a mély(a többi helyen alig hallanál valamit belőle).

Egyébként nagyon komoly hangzást lehet elérni ha ugyan ezt a pénzt használt hangtechnikára költöd, persze nagyon meg kell válogatni, de azért akadnak még igényes gazdák, nekem évek óta szolgálnak a használt hangfalak, erősítők és sokkal jobb minőségben gyártották le őket anno, mint a mai darabok. Főleg ahol nézted weboldal, az elektronicstar borzalmas kínai gagyi holmikat árul(azért is oylan feltűnően olcsó ott minden).


[link]

Ezt javaslom még, írják is hogy nem hiányzik a mélynyomó, de persze biztos nem bont falat.

2018. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pont ez a tévedés, hogy mélyláda nélkül nem lehet falat bontani. Dehogynem. Egy jó hangfal kell, és nagyon nagy hangerő, amihez még egy 100 wattos erősítő bőven elég. Kicsit túlméretezik az emberek gondolatban a cuccaikat, és nem gondolnak bele, a valóságban mennyi az annyi.


Az már más kérdés, hogy NEM ÉRDEMES falat bontani. Hanem a minőségi hangzásra érdemes törekedni.


És ahogy a #3-as írta, használt komponensekből sokkal jobb rendszert összerakhatsz, mintha ugyanannyiból vennél valami újat.


Bár az is számít, mit hallgatnál rajta. Mert ha youtube-ról konvertált mp3-at, akkor aztán tök mindegy min hallgatod, ígyis-úgyis borzalmas lesz, megveheted hozzá bármelyik műanyag vackot, mert mp3-hoz az is elég. Ha viszont költöttél jó hangkártyára, és veszteségmenteset formátumokat hallgatsz, vagy esetleg van egy jó cd meghajtód, akkor érdemes, minőségi hangrendszerben gondolkodnod.


Cd decket, és lemezjátszót már nem is mondom (pedig azok adják az igazi minőséget), mert írtad, hogy pc...

2018. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*veszteségmentes
2018. júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, ez így igaz, viszont az egyén igényeit figyelembe kell venni, anno nekem is fontos volt a minél nagyobb hangerő aztán lassan átalakult igényes sztereózásba.
2018. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy jó sztereó rendszerhez nem kell mélyláda zárt térbe!

Egyszerűen tudnia kell annyi mélyet zenéhez, amennyi pont kell. Nem minden hangfal szól jól minden zenével, ez is tény, nincs ilyen hangfal. Nagyon szubjektív az egész, ki mit hall és hogyan hall, nem ugyanúgy hallunk, nem ugyanazt szeretjük a zenében. Ez a mélyláda azzal az erősítővel lebontja a házat, viszont a mélyen kívül alig fogsz bármit hallani, ehhez a mélyet halkabbra kell venned, na de akkor meg minek?

Nekem itthon Dali hangfalak vannak egy Denon sztereó erősítővel, hidd el, zenéhez nincs szükség mélyládára.

2018. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6, értem amit mondasz, de én magamból indultam ki, nekem sosem volt fontos a nagy hangerő...mármint nem kérdőjeleztem meg, hogy akár a "leghalkabbnak" tűnő készülék tud-e annyi hangerőt biztosítani, amennyit kell...hisz erre gyártották. :D

Sőt, rendszerint többet is tud. Egészséges hallású emberek lakásban túlnyomórészt negyedig-félig szokták feltolni az erősítőket, akármilyen hangfal van rajtuk...

2018. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!