Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » UPC műholdas televízió milyen...

UPC műholdas televízió milyen formátumban jön?

Figyelt kérdés
Tehát milyen kodekkel, milyen bitrátával, milyen felbontás(ami nem HD)? Vagy csatorna válogatja? És még akkor az is érdekel hogy a zenei csatornák hangsávja 44.1 khz vagy az is 48? Utóbbi azért érdekelne, mert SPDIF-en keresztül akkor fel lehetne venni a számokat a számítógéppel.

2018. júl. 11. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal MPEG-4/AC3, 48 KHz. A felbontásban nem vagyok biztos. 720*480 talán. Mindenesetre nem gondoltam volna, hogy a 21. században, internet-hozzáférés birtokában még valaki ilyesmire adja a fejét. Ha nosztalgiázni akarsz, akkor kazettás magnóval az igazi :)
2018. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mióta számít nosztalgiának a digitális hangfelvétel? Amúgy meg az interneten csak ilyen 128kbps MP3-ak vannak, normális minőséget csak pénzért adnak. A műholdas tv meg már adott, akkor már csak rögzíteni kell.

Én egyébként azt hittem, hogy az MTV legalább CD formátumban jön, de akkor ezek szerint konvertálnak? Vagy az újabb zenéket már eleve 48 khzben is legyártják?

2018. júl. 12. 11:02
 3/5 anonim ***** válasza:

mpeg2 az SD csatornák és mpeg4 a HD csatornák. SD csatornák felbontása többnyire 720x576i, HD-ké pedig 1920x1080i. A bitráta totál változó a csatornák között és egyébként se állandó. Pár adatot itt találsz: [link]

A hang szerintem AAC AC3 csak azon van, ahol van 5.1-es hangsáv, ami meg szerintem már csak az HBO-n van, ill. a közszolgákon néha van.

Felvenni? Mi a bánatért? Azt töltesz le, amit akarsz, avagy akár egy webes konvertálóval azt a youtube videót konvertálod át, amelyiket akarod. Jobb minőségű úgy sem lesz a TV-ből felvett sem, sőőőt...

[link]

2018. júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és kazettás magnóval is szoktam, krómdioxidos szalaggal meg Dolby C-vel :) Sőt, még Ziphona Combo lemezjátszóm is van, mégpedig narancssárga:)
2018. júl. 12. 11:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat, mentek a zöldek. Mondjuk youtubén azért eléggé empéhárom-minőségű néhány anyag, az AC3 azért hatékonyabb kodek. Egyébként meg nyáriszünet van vagy mi, én meg kísérletezéssel ütöm az időt, bibliaolvasás helyett...
2018. júl. 12. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!