Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megrázott picit az áram. Miért?

Megrázott picit az áram. Miért?

Figyelt kérdés

Tegnap este ki akartam húzni a laptopnak a töltőjét a konnektorból erre egy kicsit megrázott. Nem volt vészes, de megéreztem. Múltkor meg amikor nyúlkáltam a laptop szélén a dugókhoz (usb meg egyebek) akkor is...

Valamelyik nap este meg amikor bedugtam éjszaka akkor meg elkezdett szikrázni.

De ezek nem mindig fordulnak elő, csak néha-néha. Egyszer-kétszer a dvd is megrázott...

Ez normális?


2010. jún. 18. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ha neked az normális hogy mindig megbasz az áram akkor igen...de am nem normális
2010. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Múltkor meg amikor nyúlkáltam a laptop szélén a dugókhoz (usb meg egyebek) akkor is...


USB.be max 12 volt van, az csak megcsíp nem megráz.

2010. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen sűrűn történik, az annyira nem.


Ha van próbalámpád, vagy multimétered, mérd végig a feszültséget a dugaszoló aljzat pontjai közt (fázis-nulla; fázis-föld; nulla-föld).

2010. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

11:27 El kell hogy keserítselek, az USB szabvány max 5V-ot engedélyez tápfeszültségnek, és eddig minden értelmes gyártó betartja. AZ adatlábakon TTL-nek mgfelelő, ott is 5V-nak megfelelő logikai impulzusszintek vannak. Hol hallottad te a 12 voltot?


11:28 én bizony nem tanácsolnám neki, hogy a hálózati 230 voltot méregesse, mert ügyetlen létére megölheti magát...


A kérdezőnek: Nem rázhat meg az áram, ha kihúzod a töltőből, mert szigetelést fogsz meg, aminek gigaohmos ellenállása van, rajtad esetleg attoamperek folyhatnak át, ami még mindig kevesebb, mintha egy másik emberrel fognál baráti kezet.

Ugyanez a helyzet, ha a tápcsatlakozót vagy az USB-ket fogod meg, akkor se csaphat meg, még akkor sem, ha a feszültség tisztán 220 voltos lenne, mert elég vastag a szigetelés, a gyárban így tervezték, hogy az se üssön át rád.


de az elképzelhető, hogy te statikusan feltöltődtél, és a notid életvédelmi 220 földjén át levezetted magadról az elektrosztatikus töltést. Na ez jobban elképzelhető.


ha bedugod a laptopot a töltőbe, akkor nem természetellenes hogy szikrázik! 12 voltos a feszültség, és hirtelen 10 amper nagyságrendű áram indult el a csatlakozás pillanatában (bekapcsolási tranziens jelenség)

2010. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:27


A válaszolónak, és a kérdezőnek egyaránt:


1. az USB nem 12 voltos. 5V.


Kérdezőnek:

2. A laptop össze van kötve még valamivel? Úgy értem a hang az erősítőre, vagy tv-re kötve a kép, bármi.

2010. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az is elképzelhető, ha összekötötted valamivel, földhurok alakult ki 2 eszköz között. Na az már tud rázni rendesen!
2010. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak a töltőjét szoktam bedugni, meg itt van az adsl modem... Ezeken kívül semmi...
2010. jún. 18. 11:49
 8/10 A kérdező kommentje:
Am, köszönöm mindenkinek az eddigi válaszát. =)
2010. jún. 18. 11:49
 9/10 anonim ***** válasza:
az UTP hálózati kábel nem okoz bajt, azt minden eszköznél leválasztó transzformátor választja le a végpontról, hogy sehol se alakulhasson ki földhurok, még magával a kábellel se.
2010. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért bökj oda egy fázisceruzát, haátha a töltő rakoncátlankodik, más lehetőség nem maradt.
2010. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!