Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért olcsóbb az Xbox one S...

Miért olcsóbb az Xbox one S mint a ps4?

Figyelt kérdés

Gondolkozok azon, hogy veszek konzolt, de meg nem döntöttem, hogy milyet. Körbenéztem áruházakban es láttam, hogy az Xbox One S alapgép mindenhol kb. 20 ezerrel olcsóbb mint a ps4 slim akár 500 gigás vagy 1 terrás. De miért van ez? Ugyanaz a konzol generáció, ugyanolyan régiek is nagyjából, nagyrészt ugyanazok jatekok is futnak rajta.


Tényleg érdekelne a válasz Mert készülök venni egy konzolt es az ár eleg fontos szempont nekem, egyik sem volt nekem korábban így nem nagyon értek hozzájuk. Xboxnal van valami utólagos rejtett költség, vagy nem tudják őket eladni vagy miért olcsóbb?



2018. júl. 22. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a Microsoft meg akar szabadulni a regebbi konzoloktol ezert adja olcsobban az Xs-t. A Sony is lejjebb fogja vinni az arakat ,ha lesz egy csomo megmaradt konzol,muszaj lesz leakciozni. Ugyanigy ment regen az elozo generacional is. Az Xbox 360Fat-et es a Sima Ps3at felvaltotta a Slim ezert a regieket olcsobban kellett adni. A Microsoft hamarabb csokkentett az aron ,igy tobbet adott el + az emberek is istenitettek az Ms-t ,hogy olcsobban adja a konzoljat. A Sony is lejjebb vitte az arat (joval kesobb),viszont csak hogy el tudjak adni a megmaradt konzolokat es nekik nem volt eleg kicsit lecsipni az arbol,hanem 50-60% kedvezmenyekkel kellett arulniuk ,hogy elmenjenek. A Microsoft okosan el akarja adni a konzolokat es ennyi. Az uj szeria (X es Pro) ugyanabban az arban mozognak.
2018. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs semmi rejtett költsége. Nekem xbox one s van 1,5 éve, és nem bántam meg. Imádom a forzát, és az ea acess és föleg a game pass nagyon jo. Ha ezek érdekelnek, xboxot vegyél.

Ha az exlusiv játékok érdekelnek akkor azt. Engem a sportjátékok érdekelnek, ezért is választottam az xet, és nem bántam meg.

2018. júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Annyival kiegeszitenem,hogy az exkluziv jatekok sem jobban semmivel Ps-en csak valakinek jobban tetszenek. Tobbet hallasz a Ps Exkluzivokrol (tv-ben is tobbszor lattam reklamot) ,de ennyi. Azonkivul meg csak par eve jottek ki ezek a konzolok a Microsoftnak boven van meg ideje felmutatni valamit.
2018. júl. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#1 nem tudom honnan veszed ezeket a megmaradt készlet dolgokat. A kérdező az Sről beszélt ami már az új alapgép. Nem, az X és a Pro nem alapgép, legtöbben nem azt veszik. A legvalószínűbb ok egyébként simán annyi, hogy a Sony nincs rákényszerítve hogy lejjebb vigye a gép árát mert fogy.
2018. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 - Ez volt regen az X360Fat/Ps3 -nal is,akkor ezzel volt magyarazva. Egyebkent logikus is.

Az viszont ,hogy neked honnan jott ez ,hogy jobban fogy a Ps...

2018. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy mi volt az előző generációban maximum támpontnak jó, de semmi köze a jelenlegihez. Mert a jelenlegiben a Sony minimum kétszer annyi PSt adott el (de lehet háromszor) mint az MS Xboxot.
2018. júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor arra valaszolj zsenikem,hogy miert csak a regebbi tipusoknal van ez az arkulonbseg? Az X es a Pro esetben ugyanaz az ar van. Nagyon konnyu utanolvasni es megtudni,hogy tobbet adtak el Ps4-bol mint X1-bol,de meg csak par eve jottek ki es a Ps (mint mar korabban a Ps3-al) erosen inditott exkluziv jatekok teren. De a kerdes tovabbra sem az,hogy mibol mennyit adtak el. Ha ugy lenne ,ahogy te nagyon ugyesen kiokoskodtad akkor az X is minimum 35-40.000el olcsobb lenne a Pro-nal.

De ha mar itt ilyen szamadatokkal dobalozol... PS4-bol majdnem 2x annyi van Jofogason (a varosomban ,ami nagyvaros) mint Xbox One-bol, ez alapjan a Ps4-tol tobben akarnak megszabadulni,nem? Egyebkent ha annak ugyesen utanaolvastal hogy 2x annyit adtak el Ps-bol mint X1-bol akkor azt is olvashattad volna,hogy ez vilagnezet. Magyarorszagrol kulon adat nemnagyon van.

2018. júl. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Először is fontosnak tartom megemlíteni, hogy az egyik előnye a fórumoknak mint a GYIK.hu is, hogy végig gondolhatod mit szeretnél válaszolni. Úgyhogy nem kell felkapnod a vizet és mindennek elmondani. Elég rosszul jön ki, főleg ha nincs igazad.


Az XBO és a PS4 slim nem régebbi típusok. Ezek az alapgépek amit a legtöbb ember megvesz. Az X és a Pro egy kis rétegnek (kb 10%) szól akik hajlandóak kb kétszer annyit kiperkálni a jobb grafikáért. Emiatt semmi oka sincsen, hogy ezeket a prémium típusokat olcsóbban adják. Az Iphoneokat sem kell akciózni, mert olyan emberek veszik meg akiknek a pénz nem számít. A kérdés pedig nagyon is az, hogy melyik gépből mennyit adtak el, mert ez mutatja a gyártó befolyását a piac felett. Míg az előző generáció nagy részében erősen a Microsoft vezetett a kiadók igyekeztek a kedvében járni pl a játékok általában jobban futottak X360on és a Call of Duty DLCk is előbb jöttek rá ami nagy szó mert sok embert befolyásol, addig a jelenlegi genben egy csomó játék csak PCre és PS4re jön és igen a COD dlck is először PS4re érkeznek. Ez elég erősen mutatja az erőviszonyokat. A Sony abszolút fölényben van és semmi oka árat csökkenteni, mert az emberek az ő gépét akarják és kifizetik a pluszt.


Utána olvasni a dolgoknak nem szégyen, jobb tájékozottnak lenni, mint olyan marhaságokat emlegetni, hogy a PS4ből több van a jófogáson. Pont senkit sem érdekel egy használt adok veszek oldal. Azért van több gép fent, mert több embernek van.

2018. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az X es a Pro igenis ujabb ,mint (ahogy te irtad) alapgepek. A te logikad szerint a Ps4 jobb ,de akkor az X es a Pro miert van egy arban? Ha igaz amit mondasz ,akkor teljesen mindegy ,hogy Xbox One X-ed vagy S
2018. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

*S-ed van, kesobb jonnek ra ki a jatekok,vagy egyaltalan nem jonnek ki (ha jol gondolod).

Latszik,hogy Sony parti vagy ,ezert is hagytad ki azt a fontos dolgot ,hogy az Xbox bizonyos ertelemben kompatiblis a pc-vel. Pc-rol is tudsz beszelgetni boxosokkal, sok jatekot eleg konzolra megvenni es megy pc-n is stb..

2018. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!