Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kárt teszek a hifiben hogy...

Kárt teszek a hifiben hogy így használom? Többi lent!

Figyelt kérdés

A hifi Jack kimenetére kötöttem rá a házimozit baj?

Fél hangerőre fel nyomom őket, és már jó a házibuli hang van.

Ilyen kábellal van összekötve: [link]


Tévém is így van összekötve, telefonom is, a tévé pappírjára az van rá írva hogy jack kimenetre köthetek erősítőt is.

Olvastam róla nyugodtan rá lehet kötni, nem lesz baja azért van.



Két hang kimenete van a hifinek a jobb és bal, baj rákötök 3 db hangfalat vagy 4 db-t vagy 8 db-t hangfalat ?


Vagy mi baja lehet a hifinek?

Részletesen mondjátok el.



2018. júl. 28. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

igen, kárt tehetsz benne. Ha van a hifin tape out, inkább oda kösd. Hifiden a jack kimenet fejhallgatókimenet, ami erősített jelet küld, a házimozid bemenete pedig vonalszintű jelet várna. Persze kis hangerőn nem haladja meg a fejhallgatókimenet jelerőssége a vonalszintet (ez változó, nem lehet megmondani, hogy pl. a fél hangerő okés-e, vagy nem), de nem érdemes ezzel szórakozni.

Hangfalas kérdésre a válasz: nem baj, ha több hangszórót kötsz rá, csak figyelj a bekötésre, hogy az impendencia ne legyen kisebb, mint amit a hifinek ajánlanak, és lehetőleg egyformán terheld a két oldalt, szóval egyforma hangfalakat köss a jobb és bal oldalra.

2018. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tape out nincs a hifin. Csak jack, aux bemenet. De az aux a gépbe megy.


Azt olvastam nem nagyon szabad gyárinál több hangfalt bekötni, mert az erősítő leég.


Ez igaz?

2018. júl. 28. 20:06
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi baja lehet a hifinek vagy a házimozinak?
2018. júl. 28. 20:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, egyetértek az #1-es hozzászólóval, de szerintem te ne kötögess semmit! A kérdéseid elárulnak. Ha mégis bütykölnél:


A jack kimenet jelét vedd a lehető legkisebbre, mert "kivághatod" a házi-mozi elő erősítőjét. A házi mozin növeld a hangerőt, ne a jack-en, vagyis a Hi-Fi-n.

Ha a hangfalakkal akarsz variálni, akkor olvass utána az ellenállások soros és párhuzamos kapcsolása estén fellépő "eredő" ellenállás számítási módjának.

Ha kisebb a hangfal ellenállása mint a mozi kimenete akkor hangos lesz ugyan, de le fogod égetni a végfokot!

2018. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

akkor éghet le a hifi, ha a hangfalak impendanciája kisebb, mint amire a hifit tervezték. Tehát ha a hifire pl. 8 ohm van írva, legalább ekkorát, vagy ennél csak nagyobbat köss rá és ha többet kötsz rá, sorba kösd a hangfalakat, ne párhuzamosan, így összeadódik az impendancia.

Házimozinak így főleg akkor lehet baja, ha nincs benne elég erős védelem, ebben az esetben egyszerűen leég.

2018. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hangszórónál nem sok mozgástered van, mert ha elbír 4 ohm terhelést, köthetsz rá esetleg két 8 ohmost párhuzamosan, többet nem.

Egyébként lehet kötni 8 ohm terhelhetőségű kimenetre 4 ohmos hangszórót, ha megfigyeled belsőleg a melegedést és nem tekered hangosabbra, mint amit bír. De gyakorlatilag ezzel nem sokra mennél.

Vonalbemeneteket viszont nem egyszerű tönkretenni, mert a bemeneti impedancián nagy áram nem jön létre, a félvezetők pedig túlvezérlés esetén vágják, négyszögesítik a jelet, de ezen a szinten ez ritkán jár meghibásodással.

Mondom ezt úgy, hogy ezeket az áramköröket nem csak szerviztevékenységből ismerem, hanem magam is építettem régebben sok mindent. Tapasztalatokat pedig abból lehet igazán szerezni, amikor valaki maga kísérletezik, tervez, épít stb.

2018. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Csak neked, lebutítva:Impedancia=ellenállás.(persze csak neked!)

2018. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hifire kötöm rá a hangfalakat, nem a házimozira.
2018. júl. 28. 20:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Az mindegy. Attól a szabályok nem változnak.
2018. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Van kettő hifim.

Az egyik hifimhez 5 wattos 4 ohmos hangfalak vannak gyárilag. A másik hifimnek 8 wattos 4 ohmos hangfalai vannak, de 4 db gyári hangfal van az utóbbihoz mert rendeltem hozzá, és van 1 db 75 wattos hangfalam ami 8 ohmos, utóbbi hifire 5 db hangfalat kötöttem.

2018. júl. 28. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!