Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az lenne a problémám, hogy...

Az lenne a problémám, hogy adott 1 internet (modem) kábeles net, van egy tp linkes router, néha a net elmegy a wifi által, mert kábelről a gépnek van nete, de wifinél felkiáltó jel, de ha a routert kikapcsolom éw be újra van net, mi lehet?

Figyelt kérdés
Internet/wifi
2018. aug. 7. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pontosan melyik TP-Link router?

A gép is a TP-Link -re van kötve?

2018. aug. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen a gép a routerből kapja kábelen, majd a többi készülék wifiről. De időnként a wifi megszakad de a gép ami kábelen kapja ott van net mindig. Eddig nem volt ilyen probléma. A router tipusa: TP-LINK_B9F462
2018. aug. 8. 23:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez nem a router típusa, hanem a wifi neve (SSID).


Az érdekel, melyiket modell?

Általában az eszköz alján szerepel, mint a képen a "TL-WR841N" esetében is.


[link]

2018. aug. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyanez a routerem van.
2018. aug. 9. 22:57
 5/13 anonim ***** válasza:

Van nekem is egy ilyen router -em (is) és hibátlanul működik, bár én egyszer már firmware -t frissítettem rajta...


Első körben javaslom, reseteld le. Ezt így tudod megoldani:

A router hátulján, ahol a wan és lan portok is vannak, van egy "reset" feliratú gomb. Azt a gombot tartsd benyomva kb 10 másodpercig (áram alatt), ekkor a ledek felvillannak, ilyenkor el engedheted a reset gombot. Ez után az összes beállítás nullázódik. A wifi jelszava az alján található számsor lesz, ami "pin" megnevezést kapott.

A konfigurációs felület pedig "admin" "admin" felhasználónév és jelszó párossal érhető el.

Elsőnek mást ne is változtass meg, csak a wifi jelszavát. (Remélem, tudod hol kell, de ha nem, segítek.)


Ha a hiba újra jelentkezik, akkor egy firmware frissítést érdemes megpróbálni. Ebben is segítek ha kell.


A továbbiakat később, ha szükséges...

2018. aug. 10. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálni a resetelést beállítottam újra, firmware frissítést hogyan? Köszönöm a sok segítséget.
2018. aug. 10. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:

Firmware -t innen tudod letölteni, de figyelj a hardver verzióra!!!


[link]


A hardver verzió a router alján lévő matricák közt jobb oldalon van felül, a mac cím fölötti matrica jobb oldalán. Pl.: V9.2 -höz a V9 -es hardver verziójú firmware -t kell letölteni (csak a szám elejét kell figyelni, de azt nagyon!). (A letölthető zip fájlban van elvileg leírás is...)


Ha letöltötted a firmware -t (továbbiakban fw), akkor egy zip fájlod lesz, benne a leírás és maga a fw, ami egy bin kiterjesztésű fájl. Ezt a bin -t kell feltölteni a router -re, a leírás szerint kábeles kapcsolaton át (én anno mobilról, wifi -n csináltam, de jobb biztosra menni a kábellel). A router konfig felületén van egy "System Tools" nevű menüpont (az angol nyelvű routerekben legalábbis) abban egy "Firmware Upgrade" menüpont. Itt lehet betallózni a fw -t a "Fájl kiválasztása" gombbal. (Egyébként itt is írja a hardver számot, amit a TP-Link weboldalán ki kell választani.) Ha kiválasztottad a fájlt és biztos vagy a hardver számok egyezésében, akkor az "Upgrade" gombbal indítható a fw frissítés. Ez a művelet minden beállítást töröl a router -ből. Érdemes internetről lecsatlakoztatva csinálni a fw frissítést és ha kész, visszacsatlakoztatni és reset -elni.

2018. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Éppen most probálom hátha megoldás lesz.
2018. aug. 12. 16:40
 9/13 A kérdező kommentje:
megcsináltam feltette a dolgot, resetelésnél az a probléma, hogy resetelem kivillog mind majd magától visszaadja a netet, nem kell újra setupolnom, ez mitől van? Meg olyan mintha, 3 wifi által csatlakoztatott eszközt nem birna el, hiszen azután megy el, nem tudom mi lehet a baja.
2018. aug. 12. 17:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha minden kábel a szolgáltató felöl be van dugva, akkor a router felismeri a hálózati konfigurációt, így az alap wifi névvel és jelszóval azonnal használható is (csak nem túl biztonságos, ha nem cserél az ember wifi jelszót) alap szinten. Ez 100 eszközt jelent (192.168.x.100-192.168.x.199 -ig terjedő ip címekkel operál a router alapból, ha jól emlékszem) összesen, amit a router tud is kezelni. Ez azt jelenti, hogy a wifi -n csatlakozó 3 eszközzel + a kábelen csatlakozó számítógéppel el kellene tudnia boldogulni, hisz ez csak 4 eszköz.


Ezen eszközök mind DHCP -t használnak vagy statikus ip van valamelyik esetében beállítva (nem a router -ben, hanem magán az adott eszközön)?

2018. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!