Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az lenne a problémám, hogy...

Az lenne a problémám, hogy adott 1 internet (modem) kábeles net, van egy tp linkes router, néha a net elmegy a wifi által, mert kábelről a gépnek van nete, de wifinél felkiáltó jel, de ha a routert kikapcsolom éw be újra van net, mi lehet?

Figyelt kérdés
Internet/wifi
2018. aug. 7. 23:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Dhcp van az eszközökről, de csak a wifi szakad meg. Kábelről kapott gépen nem. Eddig a channel auton volt most átváltottam 9-re. Holnap kiderül hogy megfelelő-e. Esetleg addig valami ötlet? Köszi
2018. aug. 13. 00:44
 12/13 anonim ***** válasza:

Konkrét hiba elhárítása ötletem még nincs, de hiba feltárása ötletem van:

Próbálj más sorrendben fel csatlakozni a wifi -n csatlakozó eszközökkel, mert arra gyanakszom, azok beállítása okozhatja...

1-2-3, 1-3-2, 2-1-3, 2-3-1, 3-1-2 és 3-2-1 sorrendben. Ha ezen kombinációknál nem mindig a legvégén jelentkezik a hiba, akkor meg van az eszköz, ami okozza. Bár jó lenne plusz 1 wifi eszközt beiktatni a hiba keresés erejéig.

Illetve még lehet próbálkozni azzal, hogy a SUBNET -hez teljesen megfelelően beállítani a DHCP tartományt, vagyis, hogy ki oszthasson 192.168.x.1-192.168.x.254 -ig bármilyen Ip címet.


Utóbbi a konfig felület

DHCP ➡ DHCP Settings

Start IP Adress (x.x.x.1) és

End IP Adress (x.x.x.254)

szekciónál található.

(Csak a nem ki 'x' -elt részt kell átírni, vagyis csak az utolsó számot.)

2018. aug. 13. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Rendben kipróbálom a dolgokat, köszönöm.
2018. aug. 14. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!