Hogy érdemes összekötni?

Figyelt kérdés
Adott egy SPL 300-as Amplifier, 2 REVOX BX350 hangfal, és egy SB-W500 Subwoofer. Az Amplifierbe már szereltem egy ventilátort, mert melegedett mióta a Subwoofer bevan kötve. Igen, tudom az eltérő ohm miatt van a felszabaduló hő

2018. aug. 8. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés?
2018. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Maybe összelehet-e kötni úgy hogy minél kisebb legyen az ohm különbség, esetleg ne legyen
2018. aug. 8. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Tudtommal annak az erősítőnek nincs Sub kimenete, azaz csak úgy tudod rákötni hogy az egyik oldalt durván terhelni fogja. A legjobb megoldás szerintem egy aktív mélyláda vétele lenne, vagy egy külső 1 csatornás erősítő ami csak a jelenlegi mélyet hajtaná meg.
2018. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, nincs rajta sub. De mind a 2 csatornára rá tudom kötni mivel 2 bemenete van, és arra van a subwooferbe van a 2 hangfal is belekötve
2018. aug. 8. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Megoldható lenne, hogy magyar fórum lévén megpróbálod angolos majomkodás nélkül, viszont érthetően megfogalmazni, főleg ezt az utóbbit?
2018. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ott van a mélyláda hátulján a kapcsolási rajz, hogy kell kötni, ha nincs rajta sub kimenet, neked a jobb oldali rajzot kell követni.

[link]

2018. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A jobb oldali alapján van összekötve, de az ohm az nem passzol
2018. aug. 8. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
A hangfalak 4 Ohmosak? (Csak egy helyen találtam erről infót a neten, és ott annyinak írják: [link] ) Ha igen, akkor már önmagában a két hangfal leterheli teljesen az erősítőt, mivel az is 4 Ohmos hangfalakra lett tervezve. Én erre két megoldást tudnék: sorbakötni a Subot a hangfalakkal - ezzel a hangminőség romlana és a teljesítménye a komplett rendszernek is negyedére csökkenne, vagy a hangfalak elé bekötni 1-1 darab 4 Ohmos nagy teljesítményű ellenállást - ezzel az Ohm már stimmelne is, de a hangfalak fele akkora teljesítményen fognak üzemelni mint most míg a Sub nem, vagyis a Sub lehet hogy túl hangos lesz a hangfalakhoz képest. Meg azokat az ellenállásokat akkor hűteni is kell, kell hozzá hűtőborda, abba lyukat majd menetet fúrni - szóval ez nem egy Plug&Play opció. Legegyszerűbb mint írtam venni vagy egy másik erősítőt ami csak a Subot hajtja meg vagy egy belső erősítővel rendelkező (azaz aktív) Subot.
2018. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eltérő ohm miatt itt csak párhuzamos kötés jöhet szóba, mint ahogy a képen is látszik. A párhuzamos kötésnél is jó lenne az azonos hangszóró, de így most azért problémás a helyzet, mert van egy mélyládád, ami 8 ohmos, két hangfalad, amik 4 ohmosak. Ez így 8 ohm eredő ellenállás, amit bármelyik erősítőnek bírnia kellene. Biztos, hogy jól kötöd be?
2018. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Igen, tudom az eltérő ohm miatt van a felszabaduló hő"


Nem az eltérő impedancia miatt van (próbáljunk már normálisan, szakmaian fogalmazni), hanem a sub 2x8 Ω, külön beköthető hangszórókat tartalmaz, a Revox 2x4 Ω.

Te ezeket párhuzamosítod, vagyis oldalanként 2,7 Ω-mal terheled az erősítőt, ami 4 Ω-ra van méretezve.

Túlterheled, melegszik, ennyi. Kell egy külön erősítő.

Egyébként különböző sugárzókat sorosan kötni butaság, azt az opciót el is felejtheted.

2018. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!