Intel turbo boost hogyan működik az összes (4) mag kihasználtsága esetén? I5 3rd gen

Figyelt kérdés
Egy i5 3340s prociról lenne szó ami alap 2.8ghz turbo 3.3ghz órajelekkel rendelkezik. Az lenne a kérdésem hogy az intel turbo boost hogyan működik amikor mind a 4 mag ki van használva? Játék alatt 2.89ghz-vel pörög mind a 4 mag 100% körüli kihasználtság mellet és azt nem értem miért nem 3.3 ghz-n megy ha ilyen megterhelás éri? Bekapcsoli próbaltam a bios-ban a turbo boostot de nem találtam ilyen opciót.
2018. aug. 16. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak egy magon tud 3.3at. 2 magon már csak 3 körül, négy magon pedig 2.9et, ahogy te is látod.
2018. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha találok ra megfelelő hűtést lenne értelme valamekkora tuningnak? Ami még nem jár +mV-al?
2018. aug. 16. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem fog menni, mivel ezek szorzózáras processzorok, csak pár %-ot lehet az orajelén emelni. Ha tuningolni akarsz, K jelű processzort vegyél.
2018. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy kaptam a gépet és még pár évig nem is nagyon akarok rákölteni csak rendbe szeretném rakni meg a peocin egy kicsit tolni. Amúgy ilyen 3000ft körüli árban valaki tudna javasolni procihűtőt mert a gyári 60foknal elkezd ordítani és valami jóminőségü pasztát mert ami nekem van azzal bepasztáztam a gpu-t amin már száraz gyári paszta volt és még melegebb lett mint volt.
2018. aug. 16. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!