Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tv képernyője zöld mit lehet...

Tv képernyője zöld mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Samusung tv képernyője néha zöldre vált de nem teljesen zöldre csak ilyen zöld foltos lesz a képernyő a coax kábelt szoktam mozgatni az néha segít de után megint egyből vissza jön mit lehet ellene tenni ?

2018. aug. 21. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a régebbi fajta, vagyis fénycsöves háttérvilágítású LCD-ről van szó, azoknál szokott ilyen lenni, de az nem kontakthiba.

Ami persze semmit nem jelent, mert nemrég is állította egyik ügyfelem, hogy a csatlakozók mozgatására reagált, szerinte. Amivel még engem is félrevezetett (mármint csak telefonon keresztül), mert így mást mondtam neki, valószínű hibaként.

Végül megnézve kiderült, hogy semmi köze nem volt, semmiféle mozgatáshoz, csak az időszakos hiba véletlenszerűen úgy nyilvánult meg, hogy ő azt hitte.

De vannak persze olyan hibák is, ami mozgatásra reagál. Arra meg azt szokták hinni, hogy csakis azt a csatlakozó lehet hibás, amit ő mozgat. De ez nem így van, mert a mozgatás, feszegetés az egész panelre, belsőre hat, innen kezdve bárhol lehet a hiba.

2018. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha nem a kábel a rossz akkor mi lehet még ?
2018. aug. 22. 15:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Kábel vonatkozásában csak a SCART RGB-kapcsolat hibája okozhat hasonló jelenséget, miután ott a három szín külön éren megy, tehát egyik szín hiánya nyilván feltűnő lesz (azért is írom úgy, hogy ____hasonló____).


Egyéb esetekben egyrészt gratulálni tudok, hogy még mindig nem értetted meg, ideje lett volna írni valamit a TV típusáról, hogy ne másoknak kelljen vaktában találgatni.


Másrészt meg szerviz, te nem tudsz ezzel csinálni semmit.

2018. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Samsung HD tv többet nem tudok róla mit írni és mielőtt kérdeznéd-e hogy nézzem meg hátul igen ott is megnéztem meg minden hol de nincs rajta melyik fajta Samsung
2018. aug. 22. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan, amire gondolok és az a baja, akkor gazdaságosan javítható --> szerviz.
2018. aug. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és ha itthon szeretném én magam megcsinálni ?
2018. aug. 22. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Erre ismét azt tudom mondani, ha az a baja, amire gondolok, akkor nem tudod megcsinálni szerintem.

Azért is vagyok kénytelen ilyen rébuszokban beszélni, mert van egy jó ismeretlen TV-d, jó ismeretlen képhibával, tehát amit még csak fotón sem prezentáltál.

2018. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!