Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Adott egy új tv amin csak optikai hang kimenet van, utána néztem és ezt egy D/A átalakítóval tudom konvertálni, de ez csak sztereo hangot ad. FiiO D03K Taishan D/A átalakító

Ezt az átalakítót néztem és van az L R és a line out.. ez mit jelent?

Egy aktív 2.1 et szeretnék tv re kötni és más hang kimenet nincs csak az optikai hang kimenet. Van olyan konverter ami egy 3.5mm jack van és működne róla egy 2.1?

Válaszokat előre is köszi :)



2018. aug. 26. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ezt az átalakítót néztem és van az L R és a line out.. ez mit jelent?"


Az ami a tévédről hiányzik.


"Egy aktív 2.1 et szeretnék tv re kötni és más hang kimenet nincs csak az optikai hang kimenet. Van olyan konverter ami egy 3.5mm jack van és működne róla egy 2.1?"


A 2.1 az a sztereó más néven, amihez hozzácsapnak egy mélynyomót.

Tehát a csatlakozása nem különbözik.

2018. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
L R- az a hangszóró/ hangfal kimenet, erősített jel, a line out pedig egy olyan kimenet, ami erősítőre köthető.
2018. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szóban forgó eszközön az RCA és Jack ugyanaz, vagyis vonalszintű jelkimenetek, csak kétféle formában.


Azt használod, amelyikhez van kábeled, semmit nem változtat a végeredményen.

2018. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt idáig mind értem, de a 2.1 en csak egy jack csatlakozó van ami a hozzá tartozó erősítőből jön. És ezt az egy zöld jack dugót melyikbe dugjam be?

Vagy ha úgy kell megoldani, hogy ugye L az L be, R az R be.. akkor a mélyládát a line out ba? És milesz akkor az erősítővel? Ez az eszköz önmagában is erősítő?

2018. aug. 26. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:

"És ezt az egy zöld jack dugót melyikbe dugjam be?"


Logikusan az eszköz Jack kimenetére (aljzatába) és kész.

Ez egy sztereó jack, eddig nem tűnt fel, hogy működött vele a 2.1? Ugyanúgy fog működni ezután is.

A 2.1 meghajtást az erősítő állítja elő a 2.0 bemenetből.

2018. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Eddig még nem használtam ilyet, informálódok mielőtt egveszek egy 10ezer ft kütyüt. Új tv t vettem és meg szerentém oldani, hogy jobb hangja legyen.
2018. aug. 26. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:

2.1 gyakorlatilag a 2.0 "Tesco gazdaságos" változata.

Mindkét megoldásnál a bemenet 2.0.

De míg a klasszikus sztereóhoz két nagy szélessávú hangdoboz kell (két mélysugárzóval), a 2.1 megspórol egy mélyet, ez csak ennyi.

Két nagy teljesítményű végfok helyett is van benne egy nagyobb és két kisebb, mélytartomány közösítve, magas leszűrve és kész.

2018. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!