DigiTV bekötésnél, ez a rendszer rendben van?

Figyelt kérdés

Üdv. Hamarosan bekötik hozzánk a DigiTV-t (csak TV-t).

Egy optikai kábelt húznak be a lakásba (kertesház!!) és egy ONT-lesz rákötve. Annak van 1 koax kimenete. A házban ki van alakítva Sky rg6 koax hálózat. Ha az ONT-ből kijövő 1 koaxot tovább osztjuk (ahogy eddig is volt) akkor az úgy működhet a digivel is? Rendben van ez a koax?


Minden választ köszönök! Fontos lenne!



2018. aug. 30. 02:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ONT gyakorlatilag csak annyit csinál, hogy az optikát átteszi koaxra, innen kezdve van egy olyan végződésed, mintha egy társasházi koax. bekötést kaptál volna.

Tehát ugyanúgy kapod az analóg és digitális csomagokat, utóbbit DVB-C rendszerben, amire TV-ket ugyanúgy hangolhatsz, a lakóhelyedre érvényes frekvenciatáblázatnak megfelelően.

Hogy mit értesz Sky hálózaton, azt te tudod, én azt tudom, hogy egy szakszerűen kialakított hálózaton természetesen az osztás ugyanúgy megy, mint bármelyik lakásban.

2018. aug. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra most nem tértem ki, hogy az ONT a LAN és telefoncsatlakozókkal is rendelkezik amellett.
2018. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Működnie kell, de ha túl nagy a hálózat, akkor jelminőségi problémák esetleg előfordulhatnak.


Egyébként miért csak TV? Digi netnél nincs olcsóbb, tök hülyeség máshonnan kérni a netet.

2018. aug. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na bekötötték. Az ONT csak egy optikai és 1 darab koax csatlakozóval rendelkezik semmi mással. 4 tv-n megy mind a 100+50hd adás teljesen jól! :)
2018. aug. 30. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert utána jutott eszembe, csak nem akartam tovább kavarni, hogy olyan ONT is van, Wifis is van stb.
2018. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!