Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legjobban rendben...

Hogyan lehet legjobban rendben tartani a számítógépemet?

Figyelt kérdés

Na az a helyzet, hogy mindent le akarok törölni a gépemről, a szó szoros értelmében csak a Windows marad rajta. Windows 10 Pro-t használok egyébként aktiválva, Microsoft-fiókkal.


Lenne egy pár kérdésem. Ha start menüben beírom, hogy "lusrmgr.msc", akkor ugye bejönnek a felhasználói fiókok, és a jogok. Hogyan csináljam meg, hogy legyen egy fő fiók, ami a legapróbb kivétel nélkül mindenhez hozzáfér? Mert van ott sok fiók, de nem kell az a sok. Törölni lehet?


A másik az, hogy SSD-t használok a Windowsnak. Ezenkívül a programokat teszem rá, de mindent, amit csak a gép enged, azt a HDD-re. Képek, zenék, letöltések, filmek, játékok az HDD.


Ugye a HDD az üres, azt csinálok vele, amit akarok. De az SSD-n van olyan, hogy "Program Files" és "Programfájlok(x86)". És valamelyik program ide, valamelyik oda megy. Ennek van valami oka, hogy kettő van? Mert a programokat egy helyen szeretem tudni. Az SSD-n még van olyan, hogy "Windows" és "Felhasználók", de ezek annyira nem lényegesek.


Vannak még olyan rejtett dolgok, hogy %programdata%, %appdata%, és hasonlók, amik tele vannak olyan programok rejtett kacataival, amiket már 1 hónapja letöröltem. A lényeg az, hogy totálisan ki akarom takarítani az SSD-met, hogy szépen rendezetten legyen minden. Üres mappák, meg minden hülyeség menjen le róla. Emellé kell egy SSD karbantartó, ami tényleg a legjobb, és mindent el tudok vele érni. TRIM-et, és hasonlókat.


Ilyen SSD-m van: [link]


Nem tudom, meddig fogja bírni, de hát bírja, ameddig bírja, veszek másikat, inkább az a lényeg, hogy kihozzam belőle a maximumot, és gyors legyen. A rendezettség az pedig az én mániám. (Fél év alatt egy programot 20-szor is újrarakok)


Továbbá kell egy víruskereső, mert Kaspersky Internet Securuity-t használok, de olvastam, hogy mellé kell valami Malware ellenőrző, de csak addig, amíg átfutja, mert elvileg lehetnek trójaik, amiket a Kaspersky nem fog meg, vagy a Kaspersky mindent kifog? Vagy ezt nem értem.


Szóval van egy pár kérdésem, és ha valakinek van ideje átnyálazni, az válaszolhatna mindre. Meg hát félek a kémprogramoktól, és a keyloggerektől, de nem tudom, hogy ez most paranoia, vagy jogos. Használok crackelt programokat, ncore-ról van mind ugyan, de ezeket is mindig .rar archívumba teszem, jelszóval levédem, aztán így töltöm fel felhőbe. Teljesen becsomagolom, és felhőben tárolom. De csak azért, hogy meg legyen, mert a vírus az a crackelés után a programban lehet. Oké, most jöhet, hogy ne használjak crackelt programot, csak a Ccleaner és a Revo uninstaller van crackelve.


Kicsit eltértem, de a legfontosabb az SSD.



2016. aug. 15. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
fuh szerintem többet ér ha leformázod az egész gépet és újratelepíted a windowst :D..a másik hogy amelyik fiók nem kell azt letörölheted nyugodtan de be lehet állítani hogy melyik legyen a rendszergazda (amelyik hozzá fér mindenhez és bármit csinálhat a gépen)...jogosan félsz a keyloggertől :)
2016. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A program files és a programfájlok(x86) mappa közül hova tegyen a programokat? Vagy ezt újrarakásnál nem lehet egybevonni?


Keylogger akár olyan ügyesen el lehet rejtve, hogy a Kaspersky se látja meg?

2016. aug. 15. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:

64-bites rendszered van és a Windows külön tartja a 32-bites és a 64-bites programokat.


Alapbeállításon a 64-bites programok a Program Files-ba települnek, míg a 32-bites programok a Program Files (x86)-ba tehát nem lehet egybevonni......a másik meg hogy annyira nem sűrű a keylogger ncore-n mert ott ellenőrzik is...a kaspersky pedig szerintem észrevenné mint egy vírust :)

2016. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ha ennyire nem értesz hozzá, csináltasd meg egy olyan valakivel, aki ért is hozzá.
2016. aug. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 |Orfeusz| ***** válasza:

Megpróbálok tételesen válaszolni.


Felhasználók: Azokat ott hagyd békén, úgyis csak az OS használja. Ha csak egy fiókod van a gépen, annak úgyis rendszergazdai jogosultsága van. Nem kell tenned semmit.


SSD: A Windows és a rendszerindításkor betöltendő programok (böngésző, asztalkezelő ha van, torrent) legyenek az SSD-n Nekem ezek mellé még felfért a Battlefield 4, annak nagyon jót tesz. A HDD-t partícionáld ketté, legyen egy Programok és legyen egy Adat. Az adatra teheted a fényképeket, filmeket. A legjobb szerintem a Windows alap képek, zenék, videók, letöltések, dokumentumok mappáit kiküldeni arra a partícióra (fájlkezelőben jobb klikk ezekre, tulajdonságok, hely).

A Programok köteten hozz létre egy Program Files és egy Program Files (x86) mappát. Igazából ez nem lenne feltétlenül szükséges, csak akkor fontos, ha egyazon programból 32 bites és 64 bites is van telepítve. Ha szeretnéd, at (x86)-ost lespórolhatod.

Így az SSD-n még marad egy csomó helyed, rakd rá azokat a programokat, amiknek kell (pl. játékok, ahol sokat tölti a pályákat). További jó dolog, hogy formázhatod a C:/ meghajtót adatok mentése nélkül, mert minden fontos a másik partíción van.


Az SSD-t nem kell félteni, bírja addig amíg a gép működik. Az SSD-t nem kell karbantartani, a Windows intézi neked, amit kell.


Az AddData meg a ProgramData rejtett, azokat ne piszkáld, mert a programokban hibák lehetnek miatta. Persze a törölt programok cuccait törölheted, de szerintem fölösleges. Nem nagy fájlokat tárolnak ott.


Én nem használok vírusirtót, csak néha nézetem át Malwarebytes-szal, de soha nem talál semmit. Pedig én is hasonló felhasználói szokásokkal rendelkezem.


Remélem nem hagytam ki semmit, és tudtam segíteni.

2016. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



Akkor szerintem baj nem lehet belőle. Még annyit megkérdeznék, hogy a Kasperskyben a képernyőn megjelenő billentyűzet a keylogger ellen van? De hát ha valaki a képernyőmet figyeli, akkor az megint halott ügy.


Na mindegy, a lényeg az, hogy az SSD-t mivel tudom a legjobban rendbe rakni, és kitörölni a rejtet mappákat.


És a felhasználómnak (mert ugye be vagyok jelentkezve Microsoft-fiókkal), hogy tudok teljes jogot adni, és a többi profilt kitörölni?

2016. aug. 15. 22:42
 7/7 A kérdező kommentje:

Most olvastam a válaszodat, és láttam, hogy te előbb küldted el.


Köszönöm szépen a választ!

2016. aug. 15. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!