Gaming laptop vásárlás. Lenovo/acer/dell?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Új laptopot kell vennem és szeretnék valami erősebb vasat beszerezni, amin már azért pár játék is elfut. 3 gép között vacilállok Lenovo legion y520-15IKBN / Acer nitro 5 / Dell g3. A paraméterek nagyjából megegyeznek a 3 gép között és az árban is csak egy kis különbség van, de a kialakítás és a gyártó is sokat számít gondolom. Melyiket ajánlanátok? Esetleg tapasztalatok?

2018. szept. 2. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Laptop nem játékra való! Ezt már többen leírtuk.


Alapvetően az a gond a laptoppal, hogy gyengébb hardverek vannak benne. (Az a 7300HQ és gtx1050 egyáltalán nem az, amit az asztali gépekbe is szerelnek) Ezen kívül nagyon nehéz fejleszteni, szinten tartani és jóval drágább is. Működése iszonyat hőt termel, ezért baromi hangos.


Én csak akkor javaslom a gamer laptopot, ha fontos a hordozhatósága/mobilitása, nem új vagy hardver igényes játékokkal akarsz játszani és megelégszel a médium beállításokkal 720p-1080p felbontásba. Ezekkel a kompromisszumokkal is maximum 2-3 évig fogja futtatni a megjelenő játékokat.


Lenovo legion y520-15IKBN esetleg.

Acer nitro 5 és Dell g3 baromira túlárazott, nem éri meg.

2018. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Főni válasza:

Lehet csak nekem van hiányérzetem, hogy az ASUS ROG-ot figyelembe sem vetted? Messze a legnépszerűbb gamer notebook márka magyarországon. Bár belépő kategóriában a Lenovo sem gyenge.

Az ACER alapvetően nem olcsó, és a DELL pedig pláne nem.

A legjobb ASUS ROG árakat jellemzően a DIGIPRIME-nál szoktam látni, ezért őket döntés előtt nézd meg.


[link]

2018. szept. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!