Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Antenna erősítő használható így?

Antenna erősítő használható így?

Figyelt kérdés

Üdv. Adott egy árammal működő "antennaerősítő", ez van ráírva. Befele egy koax megy és kifele is az jön. Ha rákötök egy kábeltv koaxot (digitális + analóg is jön rajta) akkor azt felerősíti? Ill 12v-al müködik szóval ha dugok rá 12v adaptert akkor azzal is jó lesz?

Előre is köszönöm a választ!



2018. szept. 3. 20:47
1 2
 1/11 Szirty ***** válasza:

Igen, vagy nem.

Attól függ!

2018. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mitől? :)
2018. szept. 3. 22:28
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Az antennaerősítő típusától.
2018. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Minekvan ***** válasza:
23%
Attól, hogy a tápot hová dugod. A DC végett, vagy koaxon keresztül, vagy egyenesen az erősítőbe. Meg aztán jól szürt tápfesz is kell. Nem mindegyik kapcsolóüzemúnek a kimenő feszültsége "kisímított".
2018. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy régi erősítő mit szól a digitálishoz, az teljesen mindegy, mert csak a moduláció digitális, az RF-vivő pont olyan, mint régen.

Ami számít, az erősített sávhatár, vagyis frekvenciatartomány.

Továbbá antennaerősítőkhöz egyszerű trafós tápokat szoktak inkább mellékelni, a zavarvédelem miatt. De kipróbálni lehet éppen, bármivel.

2018. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vigyáznék azzal az erősítővel. Szolgáltatói set-top boxoknak szokása a kétirányú kommunikáció, például a videotárban tárolt tartalmak megtekintésekor. Gyanítom, hogy egy sima erősítő ezt s visszirányú kommunikációt simán megakadályozza.
2018. szept. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Médiabox esetén, ha valaki igényt tart az interaktív szolgáltatásokra, akkor visszirányos erősító szükséges, mint például:

[link]

Szimplán TV esetén mindegy, mivel TV-tuner nem kommunikál visszafelé.

TV-elé inkább visszirányú szűrőt kell beiktatni, hogy a jel a TV-t se zavarja, illetve a TV se terheljen rá impedanciával a visszirányra feleslegesen, vagy netán valami alacsonyfrekvenciás hálózati vagy bármilyen zavarral, tápimpulzusokkal stb., ami a kábelmodem visszirányát rontaná.

2018. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szirty ***** válasza:

Hogy mitől függ?


Attól, hogy az 12V-os adapter AC vagy DC

Attól, hogy ha DC, akkor polaritás helyesen kötötted-e be

Attól, hogy az erősítő sávszélességébe belefér-e az a jel amit erősíteni akarsz

2018. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Simán kábellel megy bele egy DVB-C set top boxba (Én vettem, jalcor.) Szerintem mást nem nagyon csinál csak konvertál
2018. szept. 4. 19:43
 10/11 anonim ***** válasza:

"Én vettem, jalcor."


Hogy megfejtsem a titkosított írásod, rákerestem, hogy mi a franc ez a jalcor antennaerősítő? Már majdnem azt hittem, hogy szerinted az erősítő "konvertál", amitől kezdett lassan emelkedni a vérnyomásom.


Ja, Alcor set top box?


Konvertálás mondjuk arra is kicsit erős kifejezés, mert inkább demodulál, utána dekódol, de az biztos, hogy visszirányba nem kommunikál.

2018. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!