Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Műsor rögzítés, élő adás...

Műsor rögzítés, élő adás megállítása, visszatekerése lenne a cél. Ez a szolgáltatástól függ, vagy a TV készüléktől?

Figyelt kérdés

TV/internet szolgáltatás megrendelése előtt állok. Olyan megoldást szeretnék, ahol a 20 percenkénti 10 perces reklámot meg tudom úszni. Teljesen elvesztem, hogy ezt most a szolgáltatótól kell kérni (az ajánlatokban látom, hogy valahol oda van írva, hogy műsor rögzítés, másik ajánlatban meg nincs), vagy a készülék kell, hogy képes legyen rá. Mert ez utóbbit is olvastam.

Ilyen TV-nk van, úgy értelmezem, ez egy pendrive-val tudna rögzíteni. Akkor tök mindegy, milyen a szolgáltatás?

[link]


Függ attól, hogy kábeles/műholdas?


Az nem feltétlenül kell, hogy előre felvegyen műsorokat, elég, ha az aktuálisat meg tudom állítani/tekerni.


Nagyon köszönöm a segítséget, ugyanis most már tökre nem értem, hogy mi van :)



2018. szept. 3. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb tv szolgáltatók tudnak ilyesmit, de ez nem a tv-től függ, hanem a szolgáltató által beszerelt beltéri egységtől és az előfizetett szolgáltatástól.
2018. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem hiszem, hogy aktuálisan futó adást megállíthatnál.

Nekem felvételt is tud a box. A felvett műsort visszanézve lehet megállítani, előre-hátra tekerni. A reklámokat pedig gyorsítva túlélni.

2018. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megállítható bármilyen adás...
2018. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

T-homenal elvileg van ilyen. Azert mondom, hogy elvileg, mert nekem mukodnie kene, de a budos eletben nem mukodott soha. Akarhogy nyomkodom, allitgatom, csak annyit ir ki max, hogy felvetel leallitva. De el se indult soha :D

Pedig nem vagyok hulye. Az ugyfelszolgalaton meg fingjuk nincs semmihez, ha telefonalsz, ha szemelyesen mesz, tok mindegy.

2018. szept. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha médiaboxot választasz, annak kell tudnia. HA CI+ modult, akkor meg a tv-nek, ami tudja. Szolgáltatónál kérdezz rá, hogy az adott box tudja-e.
2018. szept. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Meton ***** válasza:
100%

A T-Home ezt reklámozza, bár amikor kérdeztem, kicsit másképp mondta, mint ami a reklámban van. Lehet érdeklődni, de nem estem hasra tőle. Ha előfizetsz valamire, akkor csak azt fizeted, hogy nézed a műsort, a rögzítést nem. A T-Home-nál persze biztos lehet rögzíteni, de egyébként előfizetés függő. A MindigTV-nél nem lehet.

A legjobb megoldás a smart TV, internet kapcsolattal. Előfizetsz a HBOGO-ra és egy csomó filmet nézhetsz reklámok nélkül akkor, amikor kedved tartja. A Youtube és a Videa ráadásul még ingyenes is. És akkor még ott vannak az online filmek, ahol kicsit macerás behozni 1-1 filmet, de bármit megtalálsz.

2018. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, a lineáris tartalmat ugyanúgy nem tudod előretekerni, mint ahogy évtizedekkel ezelőtt sem tudtad. Ami még nem jött át az "éteren", az nem jött át, honnan varázsolnád elő?

Ami változott, hogy megállítani tudod esetleg, ennek kulcsszava a timeshift, amikor a háttérben folyamatosan megy a rögzítés, ezt ugyebár előre be kell kapcsolni. Ha megállítottad, utána folytatni is tudod (késleltetéssel). Vagy épp előre is tekerhetsz, de annál előrébb nem tudsz, mint az "élő" adás. (Idézőjel, hiszen a stúdióból jöhet rögzített forrás is.)

Ebből logikusan következik, ha hamarabb indítod el a timeshiftet, de nem nézed, hanem csak később próbálod "utolérni a valóságot", úgy át lehet ugrani a reklámot, de ez attól is függ, hogy mennyi időeltolást tud rögzíteni a box.

A timeshift ugyanis egy olyan fájlt kreál, ami korlátozott méretű (pl. legyen 2 órás), ezután elkezdi törölni az elejét, a végére pedig folyamatosan rögzíti a "jelenidőt".

Amiben igény szerint tudsz tekerni, az a nem lineáris VOD (Video On Demand), ami külön mese tárgya.

Érdekesség kedvéért még hozzátenném, a DVB-adásrendszrek több olyan opcióval is bírnak, ami a szolgáltató döntésén múlik, hogy aktiválja vagy sem.

Pl. egyik talán legérdekesebb, hogy csak egy kattintás és letilthatják a rögzített felvételben a reklámok átugrását.

Ezzel azonban manapság még nem élnek, talán a világon sehol sem, mindenesetre a technika lehetővé teszi.

Mindegy egyébként, hogy TV vagy box, mert a szerzői jogokat a TV szoftverének is követni kell, az ismert világcégek pedig nem fogják ezt megszegni, illetve másképp a hivatalos forgalmazás is akadályba ütközne.

2018. szept. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, ha elaludt a gyerek neki futok még egyszer, hogy jobban értelmezzem is :)


Nem úgy gondoltam, hogy az élő adást előretekerem, hanem hogy pl 20 perccel később kezdem el nézni a filmet, akkor tekerem VISSZA így a reklámokat is át tudom pörgetni.


Googliztem még este, azt hiszem, én az IPTVre gondoltam.


Smart TVnk van, HBO GOs dolgot még megnézem, erre nem gondoltam.


Köszönöm

2018. szept. 4. 12:58
 9/16 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy IPTV vagy a többi digitális rendszer, ez a box timeshift képességétől függ. Akár a TV is tudhatja, ha van ilyen típus.

De ha egy gyártó szerint fontosabb egy TV-n az internetezés, miközben az USB-felvétel tudását direkt kihagyja belőle, ilyen baromságra mit lehet mondani...

2018. szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

IPTV-m van felvevővel.

Be kell állítani felvételre, amit vissza akarsz nézni, akár adás közben is. Én is szoktam ilyet csinálni:) Persze, előre be van állítva az adott műsorra a felvétel. Ha később kapcsolódok be az adásba, felvételeknél lejátszom az odáig felvettet, és mivel átfutok a reklámokon, van, amikor utolérem az élő adást is.

2018. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!