Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Műsor rögzítés, élő adás...

Műsor rögzítés, élő adás megállítása, visszatekerése lenne a cél. Ez a szolgáltatástól függ, vagy a TV készüléktől?

Figyelt kérdés

TV/internet szolgáltatás megrendelése előtt állok. Olyan megoldást szeretnék, ahol a 20 percenkénti 10 perces reklámot meg tudom úszni. Teljesen elvesztem, hogy ezt most a szolgáltatótól kell kérni (az ajánlatokban látom, hogy valahol oda van írva, hogy műsor rögzítés, másik ajánlatban meg nincs), vagy a készülék kell, hogy képes legyen rá. Mert ez utóbbit is olvastam.

Ilyen TV-nk van, úgy értelmezem, ez egy pendrive-val tudna rögzíteni. Akkor tök mindegy, milyen a szolgáltatás?

[link]


Függ attól, hogy kábeles/műholdas?


Az nem feltétlenül kell, hogy előre felvegyen műsorokat, elég, ha az aktuálisat meg tudom állítani/tekerni.


Nagyon köszönöm a segítséget, ugyanis most már tökre nem értem, hogy mi van :)



2018. szept. 3. 21:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, így akkor nekem mégsem kell IPTV :) Azt hittem, ez folyamatosan rögzít valamennyit (mondjuk 1 órát) beállítás nélkül. De így akkor nincs értelme számomra. Ha kifejezetten valamilyen film érdekel, akkor azt letöltöm. De van az, amikor az ember csak úgy leül a TV elé. Ilyenkor azért mindig van 1-1 film, sorozat, műsor, amit megnéznék, de nem 5 reklámmal. Nekem nem is kéne TV, csak a férjem miatt van, de ha már van, akkor olyat szeretnék, amit lehet is nézni. Úgyhogy most ráállok erre a HBO GO dologra.
2018. szept. 5. 16:25
 12/16 Meton ***** válasza:
Azért csodát ne várj HBOGO-tól sem. Jó dolog, vannak rajta jó filmek, sorozatok, de csak HBO-sak. Ami viszont jó, ha előfizeted és nem tetszik, nincs hűségidő. 4 egységet tudsz beregisztrálni, mondjuk a tévét, esetleg a mobilod és még két egységet. De a filmes csatornákat nem váltja ki, azért 90%-ban inkább a reklámokat választom. Persze még ott a Videa és a Youtube, ami ingyenes, illetve az online nézhető filmek, amit viszont trükkösen lehet behozni, de biztosan meg fogod tanulni, mert érdemes. Persze egy 2 órás film, ha telerakják reklámokkal, az bizony 4 órás lesz, ember legyen, aki képes a film végét kivárni. Még DVD-n is inkább megveszem.
2018. szept. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mindent leírtak már előttem, plusz én nem is vagyok hozzáértő és nincs is külső rögzítőeszközöm. Amit nem említettek a válaszolók, az az adott csatorna adott műsora.

Tehát én szimplán csak visszanéző funkcióval nézem (nézném..) a műsorokat. Nos, ez egyes csatornák esetében eleve lehetetlen, mert a komolyabb filmeket nem teszi visszanézhetővé. Nekem több hónapomba telt, mire úgy-ahogy el tudtam igazodni azon, hogy mitől mit várhatok, a variációk száma ugyanis elég magas.

Egy-két példa:

-Paramount-on semmi nem nézhető vissza.

-MOZI+, Film+: épp a legjobbak nem...

_AMC: Minden visszanézhető, tekergethető előre-hátra, akár már a műsorkezdés időpontjától. De nem a legújabb mozik mennek rajta, ami persze önmagában no problem, sőt!

-RTL: a sorozatokat pl. visszanézheted, megállíthatod, de előre nem tekerheted, tehát a reklámokat végig kell szenvedni.

Nem sorolom fel az összes csatornát és variációt, ez csak egy-két példa volt.

A legrosszabb, hogy előre nem igazán tudhatod, hogy majd visszanézheted-e a kívánt műsort, ezt max. tapasztalat alapján tudok kimatekozni. Vagy megvárod a műsor kezdését és akkor odakattintasz, hogy ott van-e a "csiga jel".

Nálam UPC a szolgáltató és kábeltévé van médiaboxal, tehát nem tudom, hogy pl. Diginél is ugyanígy működik-e.

Külső háttértárolóval gondolom a fenti problémák kiküszöbölhetőek, mert arra azt veszel fel, amit akarsz.

2018. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is nagyon hasznos összefoglaló volt.
2018. szept. 11. 10:30
 15/16 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2018. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha a UPC-t választod, itt van a visszanézhető csatornák listája:

[link]

2018. szept. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!