Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozit össze lehet csatlako...

Stevenke kérdése:

Házimozit össze lehet csatlakoztatni számítógéppel úgy hogy minden hangfal szóljon?

Figyelt kérdés

Van egy 5.1-es házimozim, van rajta rca kimenet, video kimenet, es egy hdm kimenet.

Rá dugtam rca jack kábellel gépre és csak az jobb es a bal front szól, a center es a hátsó kettő nem. Alaplapom támogatja az 5.1 et.



2018. szept. 10. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hiába támogatja, ilyen házimozinak nevezett egyszerűbb készülékeken csak L-R bemenet szokott lenni, vagyis csak sztereó jelet fogad, ami legfeljebb hamisítani tud úgy, hogy szóljon a többi hangszóró is.

Tehát egyfajta áltérhatás, kibővítés, amit a menüben esetleg be tudsz valahol állítani.

Valódi 5.1 hangzást csak DVD-ről biztosít, ez a fajta konstrukció.

Típust véletlenül sem írsz, de ezt már megszoktuk itt.

Alaplapról többféleképpen hozható ki az 5.1:

- 3 db sztereo jack aljzat (6 analóg csatorna).

- optikai kimenet

- HDMI

2018. szept. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2018. szept. 11. 01:22
 3/15 A kérdező kommentje:
De nekem már az elég lenne ha szólna az összes hangfal legalabb sztereoba nem kell 5.1 feltétlenül.
2018. szept. 11. 11:27
 4/15 anonim ***** válasza:

Tudom, egyik ügyfelemnek is ez volt az óhaja, a házimozi menüjében volt valami beállítás, amivel ki lehetett terjeszteni a sztereót 5.1-re.

Viszont annak típusára már én sem emlékszem, beállítására sem.

A linken lévő szerkezet megfelel a feltételezésemnek, vagyis csak sztereó bemenet van rajta.

2018. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Vagy úgy lehetne használni, hogy USB-re dugsz pendrive vagy HDD-t és a házimozival játszod le.

Elképzelhető, hogy még a képminőség is jobb lenne, mivel a célhardverek elvileg / általában jobban oldják meg ezt a dolgot.

Helyedben én inkább így oldanám meg, noha én is inkább számítógéppel használom (így kényelmesebb a letöltés --> azonnali lejátszás is), de itt a hang is meg van oldva rendesen.

2018. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
SZámítógéppel szeretném össze kötni! nem pendrive meg hdd...
2018. szept. 12. 20:18
 7/15 anonim ***** válasza:
valszeg csak arról van szó, hogy a hangforrás sztereó, nem pedig 5.1, az előző válaszokban is megpenditették már a témát, a sztereó jelből lehet úgynevezett ál-surround jelet csinálni, szerintem ezt minden hangkártya drivere tudja, szóval ebben az irányban keresgélj. Mondjuk én is 5.1 hangkártyára kötöttem rá 2 hangrendszert +1 fejhallgatót, mindegyiket front hangszóróként állítottam be, így mindegyik sztereóban szól, szerintem próbáld meg te is így beállítani, így minden hangszóró szólni fog sztereó hangsávnál is, viszont nem lesz semmi térhatás, ha mondjuk egy olyan filmet néznél, aminek tényleges 5.1 hangsávja van.
2018. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7


Én értem, miről beszélsz, de szerintem te nem annyira érted az itteni problémát. Megmutatom képen is:

[link]

Ez egy másik típus, csak azért mutatom, hogy ezeken nincs más, a kimenetek vannak még:

[link]

Érted most már, hogy a hangkártya driverének ehhez semmi köze? Sztereó jel jön ki a PC-ből és az megy a házimoziba, mert más nem mehet. Ja, még monó is mehet.

2018. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
jaa, hogy nem is tud 5.1 jelet fogadni, akkor így tényleg nincs értelme a válaszomnak, bocsi..
2018. szept. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor az rca jack nem visz át 5.1et?
2018. szept. 15. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!