Most vettem egy AKG K912 vezeték nélküli fejhallgatót, de a hangerősség zenehallgatás közben változik. Ez normális?

Figyelt kérdés
Vásárlás előtt elolvastam az árukeresőn a véleményeket, vegyesek voltak, de az újabb bejegyzések nem voltak rosszak. Én is hallok egy alapzajt, mintha kint esne az eső, mikor felveszem a fejhallgatót, nem örülök neki, kisebb hangerőre gondoltam, de ezt el tudom fogadni. Viszont ami nagyon zavar, hogy zenehallgatás közben mintha le fel tologatnák a hangerőszintet, mintha a zenében lévő szövegkor halkabb lenne, mikor csak a dallam van akkor hangosabb. Ez normális a vezeték nélküli fejhallgatóknál? Vagy hibás a készülék? Azért ez mégsem valami kínai márka.
2018. szept. 14. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Dinamika kompresszor.

Az akkus audio készülékek jellemzően ezzel trükköznek a nagyobb dinamika érdekében. A hangerő csökkenés a nagyobb hangerőn megjelenő basszusoknál lép fel, ez a velejárója a technológiának.

2018. szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami a dinamikát növeli, az expander.

Dinamikát csökkenti a kompresszor (hiszen kompresszál), ezáltal viszont növelheti a hangosság érzetét, ha például mindent felhoz egyforma, hangos szintre.

Mindemellett furcsállom, hogy manapság egy fejhallgató meghamisítaná a dinamikát, számomra ez nem is életszerű, technikailag sem indokolt.

Kvázi az aljasság fogalmát is kimerítené.

Nincs itt valami félreértés, eleve olyan a forrásanyag?

2018. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Laptopra kötöttem, de kipróbáltam asztali gépen is, youtube-on egyes daloknál adott helyeken mintha változna a hangerő. Kipróbáltam egy régebbi (vezetékes) fejhallgatón is, ott ezt nem tapasztaltam.
2018. szept. 15. 21:38
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is AKG van, de nem csinál ilyet, nekem egyenletes a hangerő, mondjuk nekem halk kicsit, de amúgy teljesen jó a vétel, nekem nem is sistereg.
2018. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!