Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő készítése tranzisztorból?

Erősítő készítése tranzisztorból?

Figyelt kérdés

Elektromosságban jártas vagyok, de az ilyesmiben sajnos nem.

Van itthon 12db bontott tranzisztorom. Egycsatornás kis egyszerű erősítőt szeretnék csinálni, de nem tudom, hogy melyik lenne alkalmas a célra.

Mindegyiknek 3 kivezetése van.

Itt vannak a megjelölések:

C5763

f16c20c

sbli040ct 2db

d13009 2db

s20c40c

200n60p

m2004m

d2058

c5763

02n60p

Egyenlőre ezek vannak, meg persze szokásos egyszerűbb áramköri elemek (kondi,ellenállás stb.)

Tudom, hogy lehet Ebay-en rendelni, már rendeltem is egy komolyabb panelt amire csak be kell forrasztani az alkatrészeket, de addig is gondoltam építek egyet.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. szept. 17. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Az otthon épített erősítők kb. 80%-ban a tápegységüknél véreznek el. Egy jó tápot sokkal nagyobb "kihívás" megépíteni mint egy erősítőt. Vagyis az maga az erősítő panel csak egy kis része a teljes hangfrekvenciás erősítőnek.

Először is miről szeretnéd megtáplálni majd? Illetve mit szeretnél vele meghajtani? Végfokot? Fejhallgatót? Hangfalakat?

2018. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen így működik, azok között van kettős dióda, de még IGBT is, plazma TV-ből, vagy ki tudja, honnan.

Amikor én turkálok ilyenek után, szépen egyenként rákeresek az adatlapokra. Ezt a munkát nem mások végzik el, helyettem sem.

Meg amúgy is, nem látok nagy perspektívát az ügyben.

2018. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tálegység az van hozzá, rengeteg mindennel meg tudnám hajtani. Van számítógép tápegység,step-up modul,powerbank,18650,ólomsavas 12v akksi stb.

Hangszórót szeretnék vele megszólaltatni, 1db Videotont.

2018. szept. 18. 06:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezen a félvezetők nem hangfrekis erősítésre valók ahogy azt már előttem is jelezték.


Itt nézz körül, vannak olcsó és jó FET-es kapcsolások.

[link]

2018. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!