Aktiv crossover vasárlás előtt állok de sajnos meg elégé tájékozatlan vagyok a témában azt szeretnem kérdezni hogy mivel kell összekötni? És hogyan? Valamint hogy 1db végfokról lehet e használni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 23. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor itt tényleg lesz egy kis zavar.

Az aktív crossover a végfokok előtt van. Nézzünk egy példát ilyen egységre:


Bemenet: R-L

Kimenetek:

R-L közép-magas front (High Pass / felüláteresztő)

R-L közép-magas hátsók (High Pass)

R-L mély (Low-Pass / aluláteresztő)


Tehát ezek alacsony szintű (vonalszintű) RCA-csatlakozók, a kimenetekre mennek a végfokok, utána hangszórók.


De ismétlem, ez csak egy példa a szemléltetés kedvéért, hogy te milyen komplikáltabb stb. szerkezetet néztél ki, arról fogalmam sem lehet.

2018. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


O a kiszemelt sajnos nem tudom hogy kell bekotni es hogy hova soha nem volt meg es szamomra ez tok uj sok helyen olvastam hogy fontos egy rendszerhez es sokkal jobb hangzast lehet vele elerni ezert dontotem ugy hogy veszek egyet de azt hogy hogyan kell uzembe helyezni arrol fogalmam sincs

2018. szept. 23. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom sztereóban akarod használni így a channel one a baloldal, channel two a jobboldal. input a bemenet, output a kimenet, high out a topládának low out a mélynek, ebből adódóan két végfok kell, egy a mélynek és egy másik a középnek meg a magasnak.
2018. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen szteroban hasznalnam csak az baj hogy jelenleg most csak egy vegfokom van es egyszere csak ket ladat tudok hajtani igy a melyeket nem hasznalom csak a topokat

akkor ha jol ertem 1 vegfokrol nem is tudnam egyatalan hasznalni a crossovert?

2018. szept. 23. 20:01
 5/8 A kérdező kommentje:
*sztereoban*
2018. szept. 23. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Először egy autós eszközt említettem, ami kitűnik az első / hátsó hangszórókból is. Ez a másik meg hálózati készülék, de a lényeg ugyanaz.

Bemegy a sztereó, kijön 4 vagy 5 csatorna:


Mély L-R

Közép-magas L-R

Subwoofer (opcionális)


Tehát ez azt jelenti, hogy 4 vagy 5 csatornás végfok kell a kimenetre, vagy legalább 2 db sztereó végfok.

Utána a szükséges sugárzók.


A hangsávok végfok előtti (aktív) szétválasztása egy más minőséget képvisel a passzív hangváltókhoz képest. Hogy valakinek melyik tetszik jobban, az már egyéni dolog. Ki lehet próbálni, majd elválik.

2018. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez az en hulyesegemnek tudhato be de en azt hittem hogy egy vegrol is tudom hasznalni a crossovert ugy hogy csak ket pl a toppok mennek es csak azokhoz hasznalom a crosst
2018. szept. 23. 20:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget Nagyon sokat segített akkor előbb beszerzek egy másik végfokot aztán jöhet a cross.
2018. szept. 23. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!