Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az erősítő folyamatosan úgy...

ALremsz kérdése:

Az erősítő folyamatosan úgy érzékeli mintha be lenne dugva a füles (fülesen van hang) és ügye bár ilyenkor a hangfalakat letiltja. Van valakinek ötlete házilag én magam hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Figyelt kérdés

Az egész úgy történt, hogy a másfél éves kisfiam a Harmonkardon AVR 155 erősítőm előlapi 6,3mm-es jack csatlakozójába valamit bedugdosva valahogyan elgörbítette a benne lévő érzékelő lapkát amit én úgy vettem észre hogy a fülhallgató jack csatlakozót nem tudtam bedugni, csak félig. Azt az érzékelőt egy pálcával finoman vissza tudtam egyenesíteni mivel szétszedni nem lehetett a jackdugó foglalatot. Ezóta a hangfalakon nincs hang.

Próbáltam resetelni de az sem oldotta meg a gondom.



2018. szept. 25. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valami szakember szedje szét és cserélje ki a Jack-foglalatot.
2018. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aljzat csere

Megvan 500 forintból.

2018. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"valahogyan elgörbítette a benne lévő érzékelő lapkát amit én úgy vettem észre hogy a fülhallgató jack csatlakozót nem tudtam bedugni, csak félig."


Ez inkább arra utal, hogy maradt benne valami, ami nem odavaló. Nehéz elképzelni, hogy másképp mit tudott csinálni vele, de akárhogy is történt, szét kellene szedni rendesen, cserélni.

Még azt sem zárom ki, hogy szükséghelyzetben (amikor nincs pont olyan pótalkatrész) javítható az eredeti, de ahhoz is szét kell szedni, kiforrasztani stb.

2018. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Próbáltam resetelni de az sem oldotta meg a gondom."


Ez nem software hiba, hanem hardware.

Elgörbítettél egy rugalmas érintkezőlemezt annyira, hogy az "úgy maradt". Alaphelyzetben ez a lemez biztosítja az érintkezést a hangfal áramkörén. Ha bedugod a jack-et, az félrenyomja ezt a lemezt, és megszűnik az érintkezés. Magyarán bontja a hangfal áramkörét.

Házilagos javításra azt tudom tanácsolni hogy keresd meg a jack lábain azt a kettőt, amelyeket összekötve megszólal a hangfal. Csak a jack lábait összekötözgetheted próbálkozás céljából. De csak a jack saját lábait, semmi mást!

Hátrány: lőttek a fülesnek.

2018. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:

Elfelejtettem mondani, hogy csak kis hangerőre tedd, amíg próbálkozol!

2018. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!