Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ilyen állapotú kazettákat be...

Ilyen állapotú kazettákat be tegyek a szüleim videomagnójába?

Figyelt kérdés

Az én videomagnóm rongálja a kazetták szélét cakkozza.

A szüleimé meg tökéletes állapotú.

Érdemes ilyen szalagokat be rakni egy jó videomagnóba?

Vagy dobjam ki a kazettákat?

Azt mondták nekem az ilyen szalagokat nem szabad be tenni mert ami rá tapad kosz, azt be viszi a magnó kényes helyeire.


Képek:

Itt látszik is hogy hullámos a közepe:

[link]


Itt meg a szalag széle cakkos:

[link]


Elakartam vinni szervizbe a videómat, de nem gondoltam az összes kazettám ilyen lett a lejátszás során, én csak 5 db kazettán figyeltem meg hogy ilyen, ma meg meg néztem az összeset.


Akkor ilyen kazettákat ne rakjak be a szüleim jó állapotú magnójába?

Így meg szerintem semmi értelme be vinnem szervizbe mert az összes kazettám ilyen lett.


Meg egy két bekapott szalagos kazetta, de azt tudom a bekapott szalagokat nem rakom be jó magnóba.


Vagy dobjam ki az összes kazettámat?



2018. szept. 27. 15:27
1 2
 1/13 lali24 ***** válasza:

nyugodtan beteheted őket a jó magnóba, nem lesz tőle semmi baja.

a tiedet viszont vidd el szakemberhez, az majd beállítja, hogy ne gyűrje a szalagot. vszeg vagy a továbbítőgörgő kopott meg, vagy valamelyik fém baba állítódott el, azért cakkozza a szalag szélét. magától nem fog megjavulni.

2018. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem ezt mondták a videomagnóval foglalkozó fórumon:

Digitalizáld be a régi kazettákat, mert azok is leirásod alapján kukaérettek. ( ha a széle hullámos vagy sérült be se tedd a gépbe, mert oda szokott ragadni a kosz és az viszi be a magno kényes részeibe.)

Sajnálom.

[link]

2018. szept. 27. 16:52
 3/13 lali24 ***** válasza:

elméletileg igaz, amit mondtak neked, de a gyakorlatban ez a jelenség elhanyagolható.

tudom, mivel elég sok videómagnót javítottam már :)

azon viszont ne lepődj meg, ha a hullámosodott szalagon rossz, vagy akár élvezhetetlen lesz a felvétel.

(leginkább a hang sínyli meg az ilyen sérülést)

2018. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor érdemes elvinnem szervizbe jövőhéten?


Néha nem pörgeti vissza a kazettát az elejére, meg néha nem veszi be a kazettát rendesen és inkább ki löki, meg néha felemeli a kazettát és vissza megy nem engedi ki a kazettát.


Görgőn meg látok felül két fehér csíkot.

2018. szept. 27. 18:10
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg a pörgető gombja letört.
2018. szept. 27. 18:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak érdekelne, hogy miért nem digitalizálod a kazettákat, és inkább kínlódsz ilyen elavult technikával?
2018. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

# 6 Már mindent digitalizáltam. Csak hozzá vagyok nőve, ma vittem el szervizbe a dvd felvevőmet mert nem jön ki a tálca 4000-5000 Ft-ért elvileg meg csinálják, és olyan rosszul eset a videót itthon hagytam.

Csak félek azért mennyit kérnek el a videomagnóért.

2018. szept. 27. 18:17
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon kicsit görbén van a videomagnóba a kazetta, de nem mindegyiknél.

Meg ez görbe a videomagnómba, kép:

[link]

2018. szept. 27. 18:20
 9/13 A kérdező kommentje:

Szerintetek mennyit kérnének el a magnóért?


Ma mondták a DVD felvevőért el kérnek elvileg 4000-5000 Ft-ott, nem nyílik a tálca.

2018. szept. 27. 18:36
 10/13 lali24 ***** válasza:

a magnó piaci értékéhez képest mindenképpen többet fognak kérni. gazdaságilag nem éri meg a javíttatás, de ha érzelmi okok miatt akarod működőképessé tenni, akkor a racionalitás nem számít.

ez olyan, mint aki szeret régi autókkal járni. a fenntartás, javítás aránytalanul drága, de egy hobbynál nem számít az ár.

2018. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!