Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Orion HDMI tévékészülék...

Orion HDMI tévékészülék Vidanetes fekete dobozzal néha lefagy fagyni. Megáll a tv műsor képe. Ilyenkor ki kell kapcsolni, áramtalanítani, és újra bekapcsolni, akkor jó lesz. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Beállításbeli gond lehet menüben,vagy esetleg poros lehet belül a tv,vagy a "doboz" akárcsak laptopnál,ez okozhatja az üzemzavart?
2018. szept. 28. 19:49
 1/7 A kérdező kommentje:
javítás:le szokott fagyni.
2018. szept. 28. 19:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogyhogy nem tudtad behatárolni:

Ha csak a boxot áramtalanítod, újraindítod és megjavul, akkor mi a hibás?

Általában az szokott ilyet csinálni.

Próbáld már valahogy külön a kettőt...

2018. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magától lefagy,megáll a kép a tévén.Ki kell kapcsolnom a tévét.Utána meg a boxot is,majd újra bekapcsolni mindkettőt.Akkor egy darabig működik jól.Próbálok videóbeállítást állítani,akkor egy kicsit tovább működik,aztán megint lefagy.Arra gondoltam,hogy talán poros lehet a box,vagy a tv,esetleg mindkettő.Vagy más baj lehet?Régebbi típusu tv készülékkel nem volt ilyen gond.
2018. szept. 28. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is ezt a laikusok által közkedvelt portémát zárjuk le! A por szigetel, hibákat a szervizgyakorlatban szinte soha nem okoz, ezt csak a laikusok képzelik, hogy majd ettől megjavulnak dolgok.

Igen, van ilyen, hogy szétszedik, portalanítják, megjavul, mert közben megpiszkált valamit, megváltozott egy érintkezés, kontakthiba stb.

És akkor előadják, hogy a por volt a hiba oka, ami egyébként hülyeség, meg még a hiba is visszatérhet később.

Ha tényleg a TV fagy le, az lehet olyan alaplaphiba, amivel úgysem tudsz mit csinálni, szervizhez kell fordulni.


Azt pedig már említettem, hogy csak a boxot indítsd újra, úgy próbáld ki!

TV-hez ne nyúlj!

2018. szept. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A boxot a távirányítóval nem tudom kikapcsolni.Viszont ha kihúzom a 220-ból,és bedugom újra,akkor jó.Akkor a boxszal lehet a baj?
2018. okt. 31. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy már utaltam is rá a #2 válaszban: boxoknál előfordul, hogy néha lefagy, legyen az UPC vagy Digi műholdas stb.

Ha ez túl gyakorivá válik, ki kell cseréltetni a szolgáltatóval.

2018. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippet,tanácsot.Megfogadtam,és jeleztem a szolgáltatónak.Kicserélték egy másikra.Azóta nincs probléma hála Istennek,remélem nem kiabálom el.Amúgy Vidanetes vagyok.
2018. nov. 7. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!