Mi baja a hifimnek?

Figyelt kérdés

Hello mindenki.

Sharp system-8000 hifim van jelenleg. Kettő probléma akadt az utóbbi időben.

1. Megnyomva a Cd tálca kiadó gombot a tálca miután kijött azonnal vissza is megy a helyére. Nem tudok lemezt behelyzni. Teljesen kijön csak épp nem áll meg.

2. Kazetta lejátszásnál a hang kissé "elvékonyodik", magasabb lesz mintha kissé húzná a szalagot vagy nagyobb sebességgel haladna a szalag. Mind a két oldalon fenn áll ez a hiba.


Mi lehet a baj? Előre is köszönöm.



#cd #kazetta #HiFi #sharp system-8000
2018. nov. 13. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarok köcsög lenni vagy ilyesmi, de minek kínlódsz ilyen 20-30 éve elavult technológiákkal?

Előfizetsz 1500 forintért havonta Spotify-ra és több millió dalból válogathatsz azonnal, csúcs minőségben, bármilyen eszközön.

2018. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zzzoli ***** válasza:
100%

A CD tálca nem jön ki teljesen, a hajtó ékszíj meg van nyúlva, így nem tudja kitolni időre a végállásig, ezért visszahúzza. Másik lehet hogy szorul valahol, megnő a motor áram és visszahúzza.

A kazetta általában lassulni szokott, de a motoron van egy kis lyuk, abba kis csavarhúzót dugsz, aztán tudsz állítani rajta.

2018. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1-Es válaszolóra ne hallgass. Én biztos nem fizetek filmért se zenért se, aztán pár év uttán le törlik.

Ez olyan mintha nem kapnék többet kennyeret, vagy gáz nem lenne 1 hétig.


Én hifim szervizben, már csak a cd része van vissza. Nekem a hifim és a kazetták vissza hozzák a régi emléket mikkor még boldog voltam, régi szép idők. Akkor még sokan kazettáztak 2009-ben is.


Vidd el szervizbe te is.

2018. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1-Es válaszolonak:

Van VHS videomagnóm és jól működik. Van DVD felvevőm, nem olyan rég csinálták meg.


Jó sokáig meg lesznek nekem a zenék és filmek. Nem kell agodjak mikkor törlik le.

2018. nov. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"1-Es válaszolóra ne hallgass. Én biztos nem fizetek filmért se zenért se, aztán pár év uttán le törlik."

Ezt jobb helyeken lopásnak hívják, márminthogy fizetés nélkül veszel igénybe valamilyen szolgáltatást.

Ennyi erővel az étteremben se fizess, mert egyszercsak bezár és nem kapsz többet bablevest.


"Ez olyan mintha nem kapnék többet kennyeret, vagy gáz nem lenne 1 hétig."

Igaz, akkor mostantól ezekért se fizess, csak vedd el, ami kell! Teljesen jogos!


"Én hifim szervizben, már csak a cd része van vissza. Nekem a hifim és a kazetták vissza hozzák a régi emléket mikkor még boldog voltam, régi szép idők. Akkor még sokan kazettáztak 2009-ben is."

Ez meg a tipikus nosztalgikus idiotizmus. Szerintem nem az elavult, nyúlós, nyekergős kazettától voltál boldog X éve...


"Van VHS videomagnóm és jól működik. Van DVD felvevőm, nem olyan rég csinálták meg."

Nem tudom ez mire akar érv lenni.


"Jó sokáig meg lesznek nekem a zenék és filmek. Nem kell agodjak mikkor törlik le."

Inkább azon kell aggódnod, hogy mikor öregedik el annyira a szalag, vagy a lemez, hogy többé nem lesz megnézhető.


Lehet küzdeni a modern technológiák ellen, csak teljesen fölösleges önszopatás.

2018. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van lemezjátszom is a hifin. Akkor hova mentsem a filmeket zenéket hosszú távra?

HDD, SSD, SD kártya, Pendrive, OneDrive, Google Drive, Google Fotók, Mega?


Google fotókkon már van fent 30 GB filmek.


Melyik a legbíztonságossabb adattároló amiket felsoróltam?

Zenéknek filmeknek?


Elvileg a bakelit lemez örőkké működni fog.

2018. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vissza térnek: [link]
2018. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Remélem majd kazettás bakelites hifik is visszatérnek, és a VHS videomagnók is.
2018. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy térnek.
2018. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért lehet kapni:

[link]

[link]

2018. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!