Van egy onkyo tx se 607 erősítőm. Normális, hogy különösebb terhelés nélkül is melegszik? A tetején közép tajon elég érezhetően meleg. Nem kapcsol le, mindene szól csak nem tudom ez normális e?

Figyelt kérdés
Érdemes lenne belerakni plusz hűtést? Esetleg hallottam típus hibákról az Onkyonál, lehet ez is ennek a jele? Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

2018. nov. 14. 15:53
 1/4 repulo ***** válasza:
Véletlenül nem 4, vagy 6 Ohmos hangfalak vannak rákötve? Attól melegedhet jobban.
2018. nov. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem. Ha be van dugva és hangfal sincs rajta akkor is érezhető, hogy melegszik kicsit. Ahogy néztem a HDMI panel alatt lévő nyaklapon van egy kis hűtőbordaval ellátott cucc és onnan jön a meleg. Az melegszik. Mivel nem akartam nagyon dojgatni, bontani igazán nem tudtam megnézni.
2018. nov. 14. 17:30
 3/4 Zzzoli ***** válasza:

Kisebb impedanciájú hangfal miatt csak terhelésen melegszik jobban.

A komponensek nyugalmi teljesítményfelvétele fűti, azt érzed.

Melegszik a végfokmodul benne, melegednek a HDMI board alkatrészei és ezt szépen lehet érezni.

Típushiba egyébként tényleg előfordul ezeknél a készülékeknél és pontosan az alkatrészek melegedése miatt a HDMI panelon. Ismerősnek a egy 606-os ment tönkre. Nem tudom mennyiben tér el a 607, de lehet hogy felépítésben nem sokban.

2018. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kicsit melegszik az nem baj.

Ha már tojást lehet rajta sütni az már igen..

Ha bármelyik alkatrész hűtőjét megfogod és csak langyos vagy épp hogy melegebb mint a kezed az nem baj,,baj akkor lenne ha pár másodpercnél tovább nem tudnád fogni vagy hozzáérni..

2018. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!