Hogyan lehetséges a Digi TV-ről felvenni ha nem ismeri fel a HDD-t?

Figyelt kérdés

Van egy digi tv-s előfizetésem amihez egy digi HUMAX DIGI+C HD4 box van ami usb portal szerelt és felvétel rögzítésére alkalmas.

Én egy 500gb-s külső vinyót használok. A digibox beállításain belül formatáltam így már felismeri az eszközt.

Miután bedugom és párosítom kiírja, hogy : Eszköz csatlakoztatva!, viszont amikor rámegyek a felvételre akkor hibaüzenetként írja, hogy : Adattároló nincs behelyezve. Felvétel nem lehetséges.

A digi ügyfél-szolgálata csak azt hajtogatja, hogy nem vállalnak garanciát rá miután ez nem szolgáltatás, hanem egy csak egy opció. Ezek után még csak ötletük sincs a megoldásra.



2018. nov. 21. 18:53
 1/9 repulo ***** válasza:

Én azt hiszem, az az USB csak lejátszásra alkalmas.

Próbáld a tv-re dugni a vinyót ha van hova, és tud a tv rögzíteni.

2018. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Felvételre is alkalmas, a kézikönyv is írja de semmi support nincs hozzá.

Egyszer sikerült felvenni vele kb. 10 percet és be is telt vele a hhd úgyhogy letöröltem mindent és azóta nuku. De másik új HDD-vel se megy.

Sajnos a TV nem alkalmas rá.

2018. nov. 21. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen fájlrendszerre van formázva és milyet támogat maga az eszköz? (hátha ez lehet a probléma).
2018. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miután a box formázta, a fájlrendszer nem lehet akadály, de lehet más gond.


A box támogat JPG, Xvid AVI, MP3 stb. formátumokat. A merevlemezre tegyél ezek közül bármit és ellenőrizd, hogy a box megjeleníti-e.


Most hadd ne részletezzem, miért érdekes ez a teszt.

2018. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Legelső rövid sikeres felvételnél FAT32-s volt a fájl rendszer.

Próbáltam NTFS formázott HDD-vel is de semmi siker.

Se az NTFS se az exfat illetve FAT32 -vel nem olvassa/látja az: avi/mp4/jpeg fajlokat a box.


Maga a digi box ugyan arra formatálja illetve szerintem ez nem egy rendes formatálas mert utána ha bedugom a laptopba akkor ugyan az a fájlrendszer van rajta amit korábban én a laptopon formáztam, illetve a fájlok is rajta maradnak..


Letöröltem mindent róla és bedugtam a box-ba majd formatáltam. Miután a box leformázta tettem fel rá képet videót, zenét, de egyiket sem olvasta/látta.

2018. nov. 21. 20:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd.
2018. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de inkább erőltetnem mert van ilyen opció és szeretném megérteni, hogy miért nem megy.
2018. nov. 21. 21:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Így van, foglalkozni kell vele, nekem egy TV viselkedett furcsán, illetve más esetben is találkoztam gondokkal. Pl. pendrive, ami látszólag működik, de bootolható Windows telepítőt nem tudtam vele kreálni.


Mindkét problémánál EaseUS free partition manager segített, ez ugyanis egy szektorral eltolja a partíciót, vagyis ezáltal nem a 0. szektorban fog kezdődni, hanem az 1. szektorban, ha megnézzük diskeditorral.

Tehát a partíció(ka)t törölni kell (nem csak formázni), majd az említett programmal ismét létrehozni.

Formázás lényegtelen, mivel csináljuk

Ezután a pendrive dolgozott a TV-ben is, Windows is bootolt róla.


Ezt nem akartam előbb részletezni, de persze azt sem tudhatom, hogy neked is bejön-e.

2018. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezzel a programmal (trial verzióval) próbáltam de nem sikerült valamiért.

Megpróbálom újra háta sikerül, köszönöm az ötletet!

2018. nov. 21. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!