Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen konfig (fejhallgató,...

Milyen konfig (fejhallgató, dac) ajánlott FLAC formátumú zene "kiélvezésére"?

Figyelt kérdés

Bevallom, elolvastam pár cikket a témában (ezt belinkelem az alján), de kicsit összezavarodtam. Eddig csakis gamer füleseket használtam, mivel elég sokat játszottam a gépen. Utóbbi pár évben viszont inkább egyre több zenét hallgatok (a legtöbb albumom FLAC-ban lett beszerezve, minőségi felvételek), és egy olyan konfigurációt szeretnék összeállítani, amellyel jobban kiélvezhetném ennek az előnyeit. Vagy egyáltalán olyan konfigom lenne, ami zenehallgatásban jobb élményt nyújt, mint a mikrofonos, USB-s gamer fülesek.

Alaplapi hangkártyám van ( [link] <- ilyen), nem tudom ezt érdemes-e felváltani egy a lenti cikkben említett fejhallgató erősítővel (DAC?), vagy külső hangkártyával. Ha igen, ötletem sincs mivel és hogyan, ezért is írtam ki a kérdést :).

Természetesen egy fülhallgató sem árt, amiket laikus révén szintén nem ismerek. Az olvasottak alapján az alapvető paraméterekkel (már) tisztában vagyok, de hogy pontosan milyen eszköz valósítja meg ezeket ár-érték arányban a legjobban, azt nem tudom. Mi kerülendő, mi egy bevált termék, stb...

Magát a fejhallgatót 20-30 ezer forintos árkategóriában képzeltem el, nem stúdiómunkát végzek, vérprofi cucc sem kell. Ha jó lenne mellé erősítő is, akkor pluszban még annak az ára, de fogalmam sincs milyen árkategóriában mozognak ezek.

Szeretnék valamivel jobb hangzást elérni megfizethető áron, ha már az időm nagy részében (a gép előtt, szigorúan otthon) zenét hallgatok.Ha valaki konyhanyelven bevezetne ennek a világnak a rejtélyeibe, fortélyaiba, és esetleg egy konkrét konfigurációt is javasolna a fenti paramétereknek megfelelően, nagyon hálás lennék.


Előre is köszönöm!



[link]



2018. nov. 26. 21:57
 1/6 repulo ***** válasza:
100%
Kezdetnek egy NuPrime uDSD(~40 ropi), aztán ha megvan, lehet vele menni fejhallgatót keresni, aminek tetszik a hangja.
2018. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha “belépő” szintű konfigurációra változtatom a parameterezest :D? Diákként sajna ennyit a kettőre együtt tudok csak rászánni. Vagy ha ez a belépő akkor felejtos.
2018. nov. 26. 22:35
 3/6 repulo ***** válasza:

Ne add fel!:-)

[link]

2018. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 repulo ***** válasza:

Bocsi, az csak a tokja annyiért. :-)

Itt egy másik, olcsóbbat nem találtam hirtelen, de nézhetsz használtat is.

[link]

2018. nov. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkészséget!


Igyekszem ezek alapján körbenézni :). Amúgy mindenképp ajánlott a fejhallgató erősítő beszerzése?

2018. nov. 27. 00:13
 6/6 repulo ***** válasza:

Hát akkor nézzél valami fülest aminek tettszik a hangja, aztán idővel lehet tovább lépni.

Az Avx fórumon érdemes nézegetni a hirdetéseket, valós állapotot írnak az emberek, akik kímélik a dolgaikat, mert mindenük a zene.

2018. nov. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!